Ochrona e-informacji: wynoszenie danych

/appFiles/site_125/images/autor/6kvqWepyjYodNc5.jpeg

Autor: Piotr Glen

Dodano: 17 maja 2016
Ochrona e-informacji: wynoszenie danych

Coraz więcej danych jest przekazywanych na zewnątrz np. do laboratoriów. Z każdym podmiotem do którego wysyłane są dane wrażliwe należy zawrzeć umowę o powierzeniu. Przedstawiamy pakiet odpowiedzi na pytania zgłaszane przez Czytelników.

 

Czy administrator bezpieczeństwa informacji, powołany przez administratora danych zgodnie ze zmienioną ustawą o ochronie danych osobowych, jest zobowiązany do przesyłania rocznych sprawozdań i raportów z audytów bezpieczeństwa informacji do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO)?

Generalny Inspektor może zwrócić się do administratora bezpieczeństwa informacji wpisanego do rejestru o dokonanie sprawdzenia u administratora danych, który go powołał, wskazując zakres i termin sprawdzenia – wskazuje art. 19b ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych. Tak więc dopiero na wyraźne życzenie GIODO, dokonywane jest sprawdzenie i sprawozdanie z niego, które administrator bezpieczeństwa informacji przesyła za pośrednictwem administratora danych do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

 

Pozostało jeszcze 81 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Okładka dokumentacja medyczna