Centrum e-Zdrowia wspólnie z Departamentem Rozwoju Kadr Medycznych Ministerstwa Zdrowia uruchomiło Centralny Rejestr Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego (RIZM). Rejestr ma na celu usprawnienie procesu weryfikacji kwalifikacji medycznych, co jest istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i podniesienia standardów usług zdrowotnych w Polsce.
Każdy podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych musi prowadzić wykaz udostępnianej dokumentacji medycznej. Sprawdź, jak właściwie prowadzić taki wykaz i jakich błędów unikać, aby nie narazić się na zarzuty ze strony organów kontrolujących.
Gromadzenie informacji o zakażeniach szpitalnych i czynnikach alarmowych w postaci rejestru to jeden z obowiązków zarządzających szpitalami. Ułatwia to m.in. sprawowanie nadzoru epidemiologicznego. Poznaj szczegółowe wymagania dotyczące prowadzenia tego dokumentu.
Odnotowanie czasu rozpoczęcia podejmowanych czynności medycznych jest niezwykle ważne. W razie ewentualnych zarzutów pacjentów wykażesz bowiem, że proces decyzyjny był właściwy i zgodny z aktualną wiedzą medyczną. Co powinno wynikać z dokumentacji medycznej?
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Sprawdź szczegóły »