Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w zarządzaniu dokumentacją medyczną
Rozwój sztucznej inteligencji (AI) otwiera możliwości jej stosowania w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów oraz w zarządzaniu dokumentacją medyczną. Przy wdrożeniu takich technologii konieczne jest jednak uwzględnienie wyzwań prawnych i organizacyjnych. Poznaj szczegółowe informacje na ten temat.
- Choć formalna definicja prawna sztucznej inteligencji (AI) jeszcze nie istnieje, potocznie opisujemy ją jako technologię zdolną do analizy środowiska i reagowania na informacje, z szerokim zastosowaniem w medycynie, od diagnozowania po zarządzanie dokumentacją medyczną.
- Sztuczna inteligencja w sektorze zdrowia umożliwia automatyzację wielu procesów, jak umawianie wizyt czy transkrypcja notatek, ale wymaga ludzkiego nadzoru, aby unikać błędów i zapewniać odpowiedzialne podejmowanie decyzji medycznych.
- Używanie AI wiąże się z wyzwaniami prawnymi i organizacyjnymi, kluczowe zatem jest utrzymanie ścisłej kontroli nad jej działaniami, regularna aktualizacja procedur bezpieczeństwa i zapewnienie, że wszelkie działania AI są zgodne z ochroną praw pacjenta.
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach
Logowanie