Zabieg endoprotezoplastyki biodra – poznaj wyrok sądu dotyczący powikłań w postaci złamania kości udowej
Brak właściwego rozpoznania powikłania w postaci złamania kości udowej nie wpłynął na przebieg procesu leczenia pacjentki, a cel operacji polegający na ograniczeniu dolegliwości bólowych i poprawie funkcji statyczno-dynamicznej kończyny lewej został osiągnięty. Poznaj wnioski ze sprawy sądowej o błąd medyczny.
- Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy wyrok oddalający roszczenie pacjentki dotyczące błędu medycznego po zabiegu endoplastyki stawu biodrowego, podczas którego doszło do niezauważonego złamania kości udowej.
- Mimo stwierdzonego powikłania w postaci złamania śródoperacyjnego, sąd nie uznał tego za błąd w sztuce lekarskiej, podkreślając, że pacjentka została poinformowana o ryzykach i że złamanie nie wpłynęło negatywnie na jej zdrowie.
- Decyzja sądu opierała się na braku negatywnych konsekwencji dla procesu rehabilitacji pacjentki i na fakcie, że zamierzony cel operacji – wydłużenie lewej kończyny – został osiągnięty, mimo istniejących zmian zwyrodnieniowych i przyszłej potrzeby operacji drugiego biodra.
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach
Logowanie