Reforma POZ i opieka koordynowana
Opieka koordynowana, którą wdraża się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, ma poprawić sytuację pacjentów na kilku płaszczyznach. Pacjenci uzyskają dostęp do badań diagnostycznych z obszaru kardiologii, diabetologii, chorób płuc, alergologii oraz endokrynologii. Zapewni im to lepszą opiekę i pozwoli na skuteczniejsze wykrywanie najczęstszych schorzeń przewlekłych. Pobierz e-booka, w którym zebraliśmy niezbędne informacje związane z tematem opieki koordynowanej!
Wprowadzenie konsultacji specjalistycznych z różnych dziedzin ułatwi lekarzowi rodzinnemu prowadzenie opieki kompleksowej nad pacjentem, bez konieczności kierowania go do lekarza specjalisty udzielającego świadczeń w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.
Ponadto nowe przepisy przewidują wprowadzenie wizyt kompleksowych z Indywidualnym Planem Opieki Medycznej, przez co poprawi się opieka nad pacjentami chorymi przewlekle. Te rozwiązania przyczynią się do wdrożenia standardów opieki w chorobach przewlekłych objętych koordynacją.
Nowymi rozwiązaniami dla pacjentów są również porady edukacyjne i porady dietetyczne.
Zmiany są konsekwencją przeprowadzonego od 1 lipca 2018 r. do 30 września 2021 r. przez lekarzy rodzinnych pilotażu opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej.
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach