Jak dokumentować płatności online za wideokonsultacje medyczne

/appFiles/site_125/images/autor/v8BCET23OfUL0w6.jpeg

Autor: Zuzanna Świerc

Dodano: 15 czerwca 2020
Jak dokumentować płatności online za wideokonsultacje medyczne

W momencie pojawienia się obowiązku rejestrowania transakcji na kasie fiskalnej rejestracji podlegają także transakcje internetowe. Pojawia się zatem wątpliwość, w jaki sposób dostarczyć pacjentowi paragon. Poznaj możliwe sposoby rozwiązania dokumentowania płatności online za teleporady.

W dobie pandemii COVID-19 często pacjent wykupuje wideokonsultacje przez Internet. Wybiera specjalistę i termin wizyty. Następnie zatwierdza wybór i przechodzi do płatności. Po dokonaniu płatności online otrzymuje potwierdzenie jej wykonania drogą e-mailową. Pacjent odbywa wizytę w wybranym terminie. Po wizycie podmiot medyczny wystawia fakturę i przesyła ją drogą e-mailową pacjentowi.

Czy inna kolejność, tzn. wystawienie faktury przed wizytą, jest dopuszczalna? W takiej sytuacji gdy pacjent podejmie decyzję o odwołaniu wizyty, podmiot będzie zobowiązany do zwrotu należności za wideokonsultację. Czy wystawienie faktury jest jedynym możliwym dokumentem potwierdzającym zakup, w sytuacji gdy nie ma możliwości wydania pacjentowi paragonu, gdyż w żadnym momencie opisanej usługi nie dochodzi do bezpośredniego spotkania pracownika podmiotu medycznego z usługobiorcą?

Pozostało jeszcze 83 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Słowa kluczowe:
teleporady