Dokumentacja medyczna prowadzona w szkole dołączy do katalogu EDM
Rozszerzenie od 1 września 2027 r. katalogu elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) o dodatkowe rodzaje dokumentacji medycznej, tj. kartę profilaktycznego badania ucznia oraz dokumentację indywidualną ucznia prowadzoną przez pielęgniarkę środowiska nauczania i wychowania lub higienistkę szkolną, zakłada rozporządzenie ministra zdrowia z 20 września 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów elektronicznej dokumentacji medycznej. »
Elektroniczne skierowania do sanatorium
Ministerstwo Zdrowia i Centrum e-Zdrowia prowadzą zaawansowane prace nad uruchomieniem elektronicznych skierowań na leczenie uzdrowiskowe. Obecnie większość skierowań do lekarza, szpitala i na badania wystawia się w postaci elektronicznej. Są trzy wyjątki od tej reguły, a jednym z nich są właśnie skierowania do sanatorium. »
Opieka koordynowana – są już szczegółowe wytyczne NFZ
Od 1 października 2022 r. placówki POZ mogą zacząć wdrażać system opieki koordynowanej przy wsparciu NFZ. Część badań dodano już 1 lipca 2022 r., natomiast teraz dołączają do nich badania diagnostyczne z zakresu kardiologii, diabetologii, chorób płuc, alergologii oraz endokrynologii, a także konsultacje specjalistyczne lekarzy tych specjalności. Pojawiło się już szczegółowe zarządzenie prezesa NFZ w tej sprawie. Poznaj szczegóły. »
Szkolenia z prowadzenia i wymiany EDM: są już nowe terminy
NFZ udostępnił już nowy harmonogram szkoleń otwartych online dla szpitali oraz placówek POZ i AOS obejmujący terminy do końca IV kwartału 2022 roku w zakresie projektu: „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami wiązanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej”. »
Leczenie zawałów serca u kobiet za pomocą AI
Międzynarodowy zespół badawczy kierowany przez Thomasa F. Lüschera, profesora w Centrum Kardiologii Molekularnej na Uniwersytecie w Zurychu (UZH), zbadał rolę płci biologicznej w atakach serca. Gdy pominie się różnice wieku przy przyjęciu i istniejące czynniki ryzyka, takie jak nadciśnienie i cukrzyca, kobiety chore na zawał serca mają wyższą śmiertelność niż mężczyźni. »
- « pierwsza
- «
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- »
- ostatnia »