Wykaz zbiorów przetwarzania danych osobowych – co powinien zawierać

/appFiles/site_125/images/autor/rFkmtMjOBcJieCQ.jpeg

Autor: Piotr Karniej

Dodano: 29 maja 2017
Wykaz zbiorów przetwarzania danych osobowych – co powinien zawierać

Prowadzenie wykazu zbiorów przetwarzania danych osobowych to największe wyzwanie dla każdej placówki medycznej czy gabinetu lekarskiego. Dowiedz się, jak wywiązać się z tego obowiązku.

Polityka bezpieczeństwa jest ważnym dokumentem w placówce przetwarzającej dane osobowe - niezależnie od tego czy są to dane wrażliwe czy nie. Nie zapobiega pojawianiu się incydentów związanych z naruszeniem praw osób, których dane dotyczą, ale pozwala na wyciąganie wniosków z takich incydentów i chroni przed ich powtarzalnością. Taki dokument powinny stworzyć nie tylko duże szpitale, ale także małe placówki opieki ambulatoryjnej, w tym praktyki lekarskie, pielęgniarskie i położnicze. Jest wymagana także od dietetyków, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, którzy w swojej działalności gromadzą dane osobowe pacjentów, wytwarzają je lub w jakikolwiek inny sposób przetwarzają.

Do Polityki bezpieczeństwa dołączamy szczegółowe załączniki. Jednym z nich jest wykaz zbiorów przetwarzania danych osobowych. Sprawdź, co powinien zawierać i jak go przygotować?

Pozostało jeszcze 73 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Słowa kluczowe:
zbiory danych osobowych