Czy pacjent może żądać usunięcia dokumentacji medycznej na podstawie RODO

/appFiles/site_125/images/autor/9Qke6vMjZozbA8X.jpeg

Autor: Karolina Podsiadły-Gęsikowska

Dodano: 1 marca 2019
Czy pacjent może żądać usunięcia dokumentacji medycznej na podstawie RODO

Placówka medyczna ma obowiązek przechowywania dokumentacji medycznej przez określony czas. Jak zatem potraktować żądanie pacjenta o usuniecie dokumentacji medycznej?

Czy rodzic, który zgłasza się z dzieckiem do poradni psychologicznej, ma prawo żądać po leczeniu usunięcia całości dokumentacji medycznej, powołując się na art. 15 RODO.

Pozostało jeszcze 92 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Okładka dokumentacja medyczna