Co dla placówek ochrony zdrowia wynika ze specustawy o koronawirusie
Pojawienie się w Polsce koronowirusa wymusiło na władzach krajowych podjęcie stanowczych działań polegających na dostosowaniu regulacji sanitarno-epidemiologicznych do bieżącej sytuacji. Od 8 marca 2020 r. obowiązuje specustawa mająca pomóc w zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19. Sprawdź, jakie obowiązku nakłada na podmioty lecznicze. »
RODO a stan zagrożenia koronawirusem – wskazówki dla placówek medycznych
Problem zakażenia wirusem ze względu na rosnącą liczbę zachorowań i podejrzeń ma wiele aspektów. Jednym z nich jest ochrona danych osobowych osób zakażonych i potencjalnie będących nosicielami tego wirusa poddanych kwarantannie lub nadzorem epidemiologicznym. Placówki medyczne powinny wiedzieć, jakie dane mogą pozyskiwać oraz komu i w jakim zakresie je przekazywać, aby nie dochodziło do naruszeń czy zbędnego ujawniania danych. »
Koronawirus: procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia
W związku z pojawieniem się koronawirusa w Polsce, kierownicy placówek medycznych musieli zrewidować procedury postępowania w przypadku choroby zakaźnej. Zgodnie z nimi, gdy dojdzie do podejrzenia infekcji, pacjent jest przewożony do szpitala zakaźnego, a lekarze powiadamiają o takim przypadku wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego i sanepid. Jakie jeszcze działania należy podjąć? »
Koronawirus: procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia
Z e-booka dowiesz się: jakie działania muszą podjąć szpitale w sytuacji występowania koronawirusa w Polsce jakie pomieszczenia w szpitalu należy przygotować, aby przyjmować pacjentów z podejrzeniem koronawirusa w jakie środki ochrony osobistej należy wyposażyć szpitale w sytuacji zagrożenia epidemią koronawirusa których pacjentów należy poddać hospitalizacji, izolacji lub kwarantannie oraz badaniom »