Czy możesz wystawić e-receptę bez osobistego badania pacjenta

/appFiles/site_125/images/autor/ZCzLNowhg6l9E2A.jpeg

Autor: Anna Słowińska

Dodano: 9 sierpnia 2020
Czy możesz wystawić e-receptę bez osobistego badania pacjenta

Najczęściej lekarz wystawia receptę na określone leki po osobistej wizycie i badaniu pacjenta przeprowadzonym w gabinecie. Sprawdź, kiedy możesz wystawić receptę bez osobistego badania pacjenta?

Lekarz orzeka o stanie zdrowia określonej osoby po uprzednim, osobistym jej zbadaniu (art. 42 ustawy z 5 grudnia1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty, dalej: uzlld). Dopuszczalne jest także badanie pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności, a także po analizie dostępnej dokumentacji medycznej tej osoby. Jak w takiej sytuacji powinno wyglądać wystawienie recepty?

Pozostało jeszcze 92 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Okładka dokumentacja medyczna