E-skierowanie – pacjent będzie mógł się wpisać wyłącznie na jedną listę oczekujących
Wprowadzenie e-skierowań zmniejszy ryzyko błędnego wystawienia dokumentu i uprości rejestrację. Ta będzie możliwa bez konieczności osobistej wizyty pacjenta w placówce. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści niesie za sobą wdrożenie tego dokumentu w postaci elektronicznej.
- W ramach cyfryzacji ochrony zdrowia rozpoczęto pilotaż e-skierowań, które mają usprawnić funkcjonowanie systemu zdrowia dla pacjentów, lekarzy i placówek medycznych. Planowane jest wprowadzenie obowiązku wystawiania e-skierowań dla wszystkich podmiotów leczniczych od 1 stycznia 2021 roku.
- E-skierowanie to elektroniczny dokument kierujący pacjenta na badania diagnostyczne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną czy leczenie szpitalne. Wprowadzenie e-skierowań pozwoli na lepszą organizację list oczekujących i zmniejszy ryzyko błędów w dokumentacji.
- Resort zdrowia wskazuje na liczne korzyści z wprowadzenia e-skierowań, takie jak zmniejszenie ryzyka błędów, możliwość rejestracji bez osobistej wizyty pacjenta oraz lepsze zarządzanie listami oczekującymi przez placówki medyczne.
- Czytaj też: Czy skierowanie od prywatnego lekarza będzie honorowane w placówce z kontraktem NFZ
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach
Logowanie