Jak wygląda okres przejściowy wdrażania e-skierowań

/appFiles/site_125/images/autor/gk27MeZ4Q3AzWh5.jpeg

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 1 marca 2019
Jak wygląda okres przejściowy wdrażania e-skierowań

Coraz więcej podmiotów leczniczych decyduje się na wcześniejsze stopniowe dostosowywanie się do nowych realiów technologicznych, a więc kupno potrzebnego sprzętu, oprogramowania, zabezpieczenia antywirusowego, czy szkolenie personelu. Sprawdź, jak się przygotować do wdrożenia e-skierowań.

Świadczeniodawca w okresie przejściowym, czyli między obowiązywaniem starych i nowych przepisów, może czuć się odrobinę zagubiony. Kiedy wszyscy przyzwyczailiśmy się do pewnych standardów działania i wystawiania recept, skierowań i zwolnień lekarskich w wersji papierowej, ustawodawca zdecydował się wprowadzić rewolucję w postaci informatyzacji ochrony zdrowia i jednocześnie objąć tą rewolucją niemalże wszystkie kluczowe dla zdrowia obszary. Dodatkowo zaplanował to w stosunkowo krótkich odstępach czasu – elektroniczna dokumentacja medyczna oraz e-recepty obowiązują od 1 stycznia 2019 r., eskierowania z kolei wejdą w życie już w 2021 roku.

Rewolucja ta jednak, jak zapewniają osoby odpowiedzialne za projekt, będzie przebiegać bardziej na zasadach i w tempie ewolucji i dostosowania, niż charakterystycznej dla rewolucji zmiany niemalże z dnia na dzień. Dzięki takiemu założeniu ustawodawca nie tylko daje świadczeniodawcy czas na zapoznanie się z całym systemem, ale i prowadzi szeroko zakrojoną kampanię informacyjną. Dzięki tym działaniom już teraz dość precyzyjnie możemy przewidzieć, jak będą wyglądały najbliższe miesiące, jeśli chodzi o dostosowywanie się do nowego modelu wydawania e-skierowań.

Pozostało jeszcze 81 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Słowa kluczowe:
e-skierowanie