Jak wygląda okres przejściowy wdrażania e-skierowań
Coraz więcej podmiotów leczniczych decyduje się na wcześniejsze stopniowe dostosowywanie się do nowych realiów technologicznych, a więc kupno potrzebnego sprzętu, oprogramowania, zabezpieczenia antywirusowego, czy szkolenie personelu. Sprawdź, jak się przygotować do wdrożenia e-skierowań.
Świadczeniodawca w okresie przejściowym, czyli między obowiązywaniem starych i nowych przepisów, może czuć się odrobinę zagubiony. Kiedy wszyscy przyzwyczailiśmy się do pewnych standardów działania i wystawiania recept, skierowań i zwolnień lekarskich w wersji papierowej, ustawodawca zdecydował się wprowadzić rewolucję w postaci informatyzacji ochrony zdrowia i jednocześnie objąć tą rewolucją niemalże wszystkie kluczowe dla zdrowia obszary. Dodatkowo zaplanował to w stosunkowo krótkich odstępach czasu – elektroniczna dokumentacja medyczna oraz e-recepty obowiązują od 1 stycznia 2019 r., eskierowania z kolei wejdą w życie już w 2021 roku.
Rewolucja ta jednak, jak zapewniają osoby odpowiedzialne za projekt, będzie przebiegać bardziej na zasadach i w tempie ewolucji i dostosowania, niż charakterystycznej dla rewolucji zmiany niemalże z dnia na dzień. Dzięki takiemu założeniu ustawodawca nie tylko daje świadczeniodawcy czas na zapoznanie się z całym systemem, ale i prowadzi szeroko zakrojoną kampanię informacyjną. Dzięki tym działaniom już teraz dość precyzyjnie możemy przewidzieć, jak będą wyglądały najbliższe miesiące, jeśli chodzi o dostosowywanie się do nowego modelu wydawania e-skierowań.
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach