Co powinien zawierać Protokół monitorowania bólu
Do historii choroby masz obowiązek wpisywać stopień natężenia bólu i opisywać w niej działania podjęte w zakresie leczenia bólu i skuteczności tego leczenia - gdy jest to konieczne. Sprawdź, jak to oceniać i wypełniać dokumentację medyczną.
W maju 2018 roku pojawił się długo wyczekiwany projekt rozporządzenia w sprawie standardu organizacyjnego leczenia bólu, który przewiduje wprowadzenie wzoru Karty oceny nasilenia bólu w przypadku udzielania świadczeń zdrowotnych leczenia bólu. Obecnie projektowane rozwiązania nadal są jednak konsultowane i raczej nie zapowiada się, że proces legislacyjny szybko dobiegnie końca.
Tymczasem rozporządzenie w sprawie dokumentacji medycznej wymaga, aby historia choroby, w części dotyczącej przebiegu hospitalizacji, zawierała m.in. informacje na temat stopnia natężenia bólu, działań podjętych w zakresie leczenia bólu i skuteczności tego leczenia, w przypadkach wymagających monitorowania bólu. Do dokumentowania tego przydatny zatem może być Protokół monitorowania bólu. Sprawdź, jak go wypełniać.
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach