Katarzyna Włodarczyk: Organizacja dokumentacji medycznej od 2021 roku i wyjątki w jej prowadzeniu w postaci elektronicznej
Z webinarium dla prenumeratorów dowiesz się: czy możliwe jest dalsze prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci papierowej o czym pamiętać przy wyborze systemu informatycznego wykorzystywanego do prowadzenia dokumentacji medycznej czy można zrezygnować z prowadzenia dokumentacji zbiorczej jakie są sposoby podpisywania dokumentacji medyczne jakie znaczenie ma Internetowe Konto Pacjenta jakie są zasady digitalizacji dokumentacji medycznej Webinarium poprowadziła: mec. Katarzyna Włodarczyk – radca prawny/senior lawyer w Kancelarii Fortak&Karasiński Radcowie Prawni. Patronat merytoryczny nad webinarium objęła Kancelaria Fortak & Karasiński Radcowie Prawni. »
Bartłomiej Rawski: Jak zorganizować pracę punktu szczepień
Podmiot wykonujący szczepienia przeciwko COVID-19 ma obowiązek zapewnić wyodrębnione stanowiska: punkt badań, stanowisko szczepień, poczekalnię dla osób szczepionych. Punkt badań i stanowisko szczepień powinny być oddzielone, np. parawanem. Nie oznacza to jednak obowiązku wyodrębnienia oddzielnego pomieszczenia do szczepień. Z webinaru dowiesz się, jakie są wytyczne dla podmiotów, które zgłosiły się do programu szczepień, i jak się z do nich dostosować w praktyce. »
Bartłomiej Achler: Jak wybrać system do obsługi gabinetu i prowadzenia dokumentacji medycznej
Gościem odcinka podcastu „Prawo dla zdrowia” jest Jacek Piaseczyński, założyciel i CEO w firmie PROASSIST dostarczającej oprogramowanie medyczne dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Rozmawiamy o tym, na co zwrócić uwagę wybierając system do obsługi gabinetu i prowadzenia dokumentacji. »
Bartłomiej Achler: 10 pytań, które musisz sobie zadać, zanim założysz gabinet
Zanim rozpoczniesz wykonywanie działalności leczniczej na własny rachunek, musisz pomyśleć nie tylko o kwestiach czysto biznesowych. Wiele decyzji, jakie podejmiesz będzie miało istotne skutki prawne. W tym odcinku podcastu „Prawo dla zdrowia” znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tego, jakie pytania warto sobie zadać, zanim założysz własny gabinet. »
Bartłomiej Achler: Dokumentacja medyczna - jakich błędów unikać
Jednym z najczęściej naruszanych praw pacjenta jest prawo do dokumentacji medycznej. W tym odcinku podcastu „Prawo dla zdrowia” znajdziesz kilka wskazówek, jak uniknąć najczęstszych błędów związanych z prowadzeniem i z udostępnianiem dokumentacji medycznej. »
Bartłomiej Achler: Jak odebrać zgodę na leczenie
Zgoda na leczenie jest kluczowym elementem w procesie obsługi pacjenta. Z tego odcinka podcastu „Prawo dla zdrowia” dowiesz się, na co zwrócić uwagę w procesie komunikacji z pacjentem, żeby odebrana zgoda na leczenie była zgodna z prawem i skuteczna. Powiemy Ci również, jak komunikacja z pacjentem wpływa na ryzyka związane z procesami o tzw. błędy medyczne. »
Bartłomiej Achler: Kto może przeprowadzić kontrolę w podmiocie leczniczym
Kontrola i nadzór ze strony instytucji państwowych to chleb powszechni przedsiębiorców, również tych prowadzących działalność leczniczą. NFZ, UODO, PIP, IOŚ – m.in. te organy mogą skontrolować Twoją działalność. Z tego odcinka podcastu „Prawo dla zdrowia” dowiesz się, kto jeszcze może przeprowadzić postępowanie kontrolne i co mogą sprawdzić kontrolujący. »
Agnieszka Sztuwe: RODO w czasach pandemii COVID-19 - ważne zmiany dla placówek ochrony zdrowia
Koronawirus zmusił podmioty lecznicze do podjęcia nowych wyzwań i dostosowania się do nowych realiów. Część aspektów związanych w wykonywaniem działalności leczniczej wymagała nowych regulacji i zmian. Z podcastu dowiesz się, dlaczego zawsze należy pamiętać o ochronie danych osobowych, tym bardziej, że właśnie tutaj przepływ danych m.in. o osobach zarażonych jest największy i istnieje duże ryzyko naruszenia praw i wolności osób fizycznych. »
Bartłomiej Achler: Obowiązki informacyjne placówki medycznej, czyli o czym musisz informować swoich pacjentów
Nie tylko RODO, lecz także inne przepisy, nakładają na Ciebie określone obowiązki informacyjne wobec Twoich pacjentów. Z tego odcinka podcastu "Prawo dla zdrowia" dowiesz się, jakich informacji powinieneś udzielać swoim pacjentom w całym procesie udzielania świadczeń zdrowotnych. »
- « pierwsza
- «
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- »
- ostatnia »