Jak zwiększyć cyberbezpieczeństwo w placówkach medycznych
Szpitale i przychodnie przetwarzają codziennie wrażliwe i intymne dane pacjentów, co czyni zapewnienie ich bezpieczeństwa nie tylko wymogiem prawnym, lecz także kwestią zaufania społecznego. Wraz z postępem e-zdrowia i cyfryzacją zagrożenie atakami hakerskimi na sektor ochrony zdrowia znacznie się zwiększyło. Jak chronić prywatność pacjentów i bezpieczeństwo ich danych osobowych?
- W dobie pandemii COVID-19 i wzrostu popularności e-zdrowia cyberbezpieczeństwo stało się kluczowym elementem ochrony danych w placówkach medycznych, zwłaszcza w kontekście rosnącego zagrożenia atakami hakerskimi.
- Zarządzanie bezpieczeństwem informacji opiera się na zarządzaniu ryzykiem, gdzie ocena ryzyka utraty danych jest kluczowa, a odpowiednie zabezpieczenia, takie jak kopie zapasowe czy systemy klasy DLP, są niezbędne do ochrony informacji.
- Szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa są niezbędne w każdej organizacji, aby pracownicy byli świadomi zagrożeń i potrafili skutecznie bronić się przed atakami hakerskimi, takimi jak phishing.
- Czytaj też: Jak minimalizować zagrożenie cyberataku w placówkach medycznych
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach
Logowanie