Wdrożyłeś e-dokumentację – co musisz zmienić w procedurach ochrony danych osobowych

/appFiles/site_125/images/autor/f6A72PuNEGzKx9X.jpeg

Autor: Agnieszka Sztuwe

Dodano: 26 września 2019
Wdrożyłeś e-dokumentację – co musisz zmienić w procedurach ochrony danych osobowych

Ze względu na obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej w odniesieniu do niektórych dokumentów, będziesz musiał ponownie zweryfikować procedury przetwarzania danych osobowych w placówce, przychodni lub gabinecie. Sprawdź, co musisz dostosować, uwzględniając na nowy sposób przetwarzania danych osobowych w formie elektronicznej.

Przed wprowadzeniem e-dokumentacji w placówce medycznej masz obowiązek zgłoszenia gotowości podłączenia swoich systemów do Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych: w odniesieniu do skierowań: nie później niż do 30 czerwca 2019 r., a w odniesieniu do wymiany e-dokumentacji określonej w rozporządzeniu ministra zdrowia: nie później niż do 31 grudnia 2019 r.

Obecnie mamy trzy dokumenty wykorzystywane w placówkach medycznych, które należy obligatoryjnie stosować w formie elektronicznej od 1 stycznia 2019 r. Są to karta informacyjna leczenia szpitalnego, karta odmowy przyjęcia do szpitala i informacja pisemna lekarza specjalisty dla lekarza kierującego. Co należy zmienić w procedurach ochrony przetwarzania danych osobowych w związku z RODO po wdrożeniu e-dokumentacji?

Pozostało jeszcze 84 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów