Udostępniasz dokumentację medyczną KRUS – czy możesz pobierać za to opłatę

/appFiles/site_125/images/autor/ZCzLNowhg6l9E2A.jpeg

Autor: Anna Słowińska

Dodano: 2 listopada 2017
Udostępniasz dokumentację medyczną KRUS – czy możesz pobierać za to opłatę

W odróżnieniu od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, KRUS nie ma ustawowej gwarancji dostępu do dokumentacji bez opłat . Jednak zgodnie z utartą praktyką placówki medyczne nie pobierają takiej opłaty, poza kosztami wysyłki pocztowej. Jak to uregulować?

Organy rentowe oraz zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności mogą mieć dostęp do dokumentacji medycznej w związku z prowadzonym przez nie postępowaniem (art. 26 ust. 3 pkt 5 ustawy z 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, dalej u.p.p.). Czy placówka medyczna, udostępniając dokumentację medyczną Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), może pobierać od tego podmiotu opłatę?

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Słowa kluczowe:
dokumentacja medyczna
Okładka dokumentacja medyczna