Czy pacjent może potwierdzić wykonany zabieg fizjoterapii, składając podpis na tablecie

/appFiles/site_125/images/autor/r49A6zBKGPjduUI.jpeg

Autor: Marta Bogusiak

Dodano: 26 marca 2020
Czy pacjent może potwierdzić wykonany zabieg fizjoterapii, składając podpis na tablecie

Już kilka miesięcy prowadzisz dokumentację w postaci elektronicznej, a musisz przyjąć od pacjenta oświadczenie z jego własnoręcznym podpisem. Czy możesz do tego wykorzystać specjalny tablet z rysikiem, a następnie zapisać dokument w elektronicznej postaci? Czy będzie to zgodne z przepisami o prowadzeniu dokumentacji medycznej?

Pacjent albo jego opiekun potwierdza każdego dnia realizację zabiegów fizjoterapeutycznych przez złożenie podpisu w dokumentacji medycznej. Obowiązek złożenia podpisu przez pacjenta nie wynika z powszechnie obowiązujących przepisów – jest to wymóg umowny między świadczeniodawcą a płatnikiem, określony w § 12 ust. 14 zarządzenia nr 13/2019/DSOZ prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 6 lutego 2019 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń – leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką.   Co zrobić w przypadku konieczności potwierdzania przez pacjenta każdego odbytego zabiegu fizjoterapeutycznego, jeżeli nie prowadzisz już dokumentacji papierowej, a pacjent nie ma narzędzia do złożenia podpisu?

Pozostało jeszcze 86 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Słowa kluczowe:
e-dokumentacja
Okładka dokumentacja medyczna