Jakie informacje zawrzeć w pokwitowaniu przyjęcia depozytu pacjenta
Karta depozytowa jest potwierdzeniem przyjęcia rzeczy wartościowych oddawanych do depozytu w szpitalu. Przepisy regulują, co należy w niej zamieścić i jak zabezpieczyć rzeczy przechowywane w placówce. Poznaj szczegóły.
- Rozporządzenie określa sposób zabezpieczania i przechowywania przedmiotów oddawanych do depozytu oraz prowadzenia księgi depozytów w zakładach leczniczych. Przyjęcie rzeczy wartościowych od pacjentów na czas ich pobytu w placówce potwierdza karta depozytowa.
- Pacjent przekazujący rzeczy wartościowe do depozytu otrzymuje oryginał karty depozytowej, a kopia przechowywana jest w księdze depozytów. Poza godzinami pracy, w przypadku przyjęcia depozytu przez osobę nieuprawnioną do prowadzenia księgi, wydawane jest pokwitowanie, które później przekazywane jest osobie odpowiedzialnej za prowadzenie depozytu.
- Karta depozytowa i pokwitowanie są podobnymi dokumentami, z tą różnicą, że karta depozytowa zawiera dodatkowy numer odpowiadający zapisowi w księdze depozytowej. Rzeczy wartościowe przechowywane są w zamkniętym opakowaniu, ostemplowanym pieczęcią zakładu i oznaczonym numerem z księgi depozytów, a następnie umieszczane w sejfie lub szafie pancernej.
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach
Logowanie