Jakie informacje musisz odnotować w dokumentacji odmowy przyjęcia do szpitala
W przypadku odmowy przyjęcia do szpitala wydajesz pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu informację o rozpoznaniu choroby, problemu zdrowotnego lub urazu, wynikach przeprowadzonych badań, przyczynie odmowy przyjęcia do szpitala, udzielonych świadczeniach zdrowotnych oraz ewentualnych zaleceniach. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w takiej dokumentacji medycznej.
- Informacje o rozpoznaniu choroby, problemie zdrowotnym, urazie, wynikach badań, przyczynie odmowy przyjęcia do szpitala i udzielonych świadczeniach zdrowotnych są zwykle wydawane w formie wydruku, bez jednolitego wzoru.
- Rozporządzenie o dokumentacji medycznej określa, że w informacji o odmowie przyjęcia do szpitala należy wskazać podmiot udzielający informacji, identyfikacyjne dane pacjenta (w tym PESEL lub inny dokument tożsamości), a także dokładnie opisać rozpoznanie, wyniki badań, przyczynę odmowy przyjęcia oraz udzielone świadczenia zdrowotne i zalecenia.
- Ważne jest, aby informacja dla pacjenta była szczegółowa i dokładna, unikając niedokładności, które mogą prowadzić do zarzutów modyfikowania dokumentacji medycznej. Informacja powinna zawierać również dane lekarza, który badał pacjenta i wydał informację, w tym jego nazwisko, imię, tytuł zawodowy, specjalizacje, numer prawa wykonywania zawodu oraz podpis.
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach
Logowanie