Jakich błędów powinien uniknąć stomatolog, aby móc skutecznie obronić się w sądzie

/appFiles/site_125/images/autor/msDMu2aXNjTVGxS.jpeg

Autor: Katarzyna Włodarczyk

Dodano: 28 listopada 2016
Jakich błędów powinien uniknąć stomatolog, aby móc skutecznie obronić się w sądzie

W praktyce pojawia się coraz więcej pacjentów gabinetów stomatologicznych, którzy są niezadowoleni z procesu leczenia i decydują się na rozpoczęcie batalii przed sądem. Wiele z tych spraw dotyczy stomatologii estetycznej – zabiegów, które mają na celu głównie poprawę wyglądu zębów, są inwazyjne i kosztowne. Sprawdź, jaki wpływ na wynik procesu ma dokumentacja medyczna z leczenia dentystycznego.

Teresa P. w pozwie przeciwko MAR-DENT Marek Nowak wniosła o zasądzenie na jej rzecz kwoty 90.000 zł związanej z wadliwie wykonanym zabiegiem wszczepienia implantów. Na tę kwotę składały się dotychczasowe koszty leczenia, odszkodowanie za nienależyte wykonanie umowy, zadośćuczynienie za ból i cierpienie związane z leczeniem.

Pełnomocnik powódki wyjaśnił, że w związku z wadliwie wykonanym zabiegiem u pacjentki doszło do nasilonego odczynu zapalnego. Podkreślił, że zastosowane metody leczenia były co najmniej dyskusyjne. Zdaniem Teresy P. skutkiem przeprowadzonego leczenia doszło do zaburzenia funkcji i estetyki przyzębia. Ponadto pacjentka zarzuciła lekarzowi dentyście, że przed wykonaniem prac nie poinformował jej o całkowitym planie leczenia, sposobie jego prowadzenia, czasie trwania.

Pozostało jeszcze 76 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Okładka dokumentacja medyczna