Już ponad 100 tys. wystawionych e-skierowań

Dodano: 18 czerwca 2020

W Polsce trwa wdrożenie skierowań w postaci elektronicznej i – jak informuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia - właśnie wystawiono 100-tysięczne e-skierowanie. Od początku uruchomienia, czyli od lutego 2019 roku z tego e-rozwiązania skorzystało ponad 76 tys. pacjentów.

E-skierowania w Polsce dla większości usług medycznych będą obowiązkowe 8 stycznia 2021 roku. Jednak już teraz ta e-usługa staje się coraz bardziej popularna. W okresie od stycznia do maja 2020 roku lekarze wystawiali średnio ok. 13 tys. e-skierowań miesięcznie, to ponad dwa razy więcej niż pod koniec ubiegłego roku. Rekordowym miesiącem był maj 2020 roku, wystawiono wtedy ponad 26 tys. e-skierowań.

Zaletą e-skierowania jest możliwość uzyskania go w trakcie e-wizyty, a następnie zapisania się bez wychodzenia z domu. Wystarczy skontaktować się z poradnią telefonicznie i podać 4-cyfrowy kod i swój nr PESEL. W przypadku e-skierowania nie obowiązuje 14-dniowy termin na dostarczenie dokumentu do placówki, e-skierowanie jest jej udostępnione w systemie informatycznym. Jedynie jeżeli placówka nie jest jeszcze podłączona do systemu e-zdrowie (P1) musimy jej dostarczyć wydruk informacyjny e-skierowania z odręcznym podpisem lekarza, który je wystawił.

Już ponad 100 tys. wystawionych e-skierowań

Słowa kluczowe:
e-skierowanie
Okładka dokumentacja medyczna