Co powinien zawierać Protokół monitorowania bólu

/appFiles/site_125/images/autor/7ArkGpLlDKYbZo1.jpeg

Autor: Dorota Kaczmarczyk-Szczurek

Dodano: 1 marca 2019
Co powinien zawierać Protokół monitorowania bólu

Do historii choroby masz obowiązek wpisywać stopień natężenia bólu i opisywać w niej działania podjęte w zakresie leczenia bólu i skuteczności tego leczenia - gdy jest to konieczne. Sprawdź, jak to oceniać i wypełniać dokumentację medyczną.

W maju 2018 roku pojawił się długo wyczekiwany projekt rozporządzenia w sprawie standardu organizacyjnego leczenia bólu, który przewiduje wprowadzenie wzoru Karty oceny nasilenia bólu w przypadku udzielania świadczeń zdrowotnych leczenia bólu. Obecnie projektowane rozwiązania nadal są jednak konsultowane i raczej nie zapowiada się, że proces legislacyjny szybko dobiegnie końca.

Tymczasem rozporządzenie w sprawie dokumentacji medycznej wymaga, aby historia choroby, w części dotyczącej przebiegu hospitalizacji, zawierała m.in. informacje na temat stopnia natężenia bólu, działań podjętych w zakresie leczenia bólu i skuteczności tego leczenia, w przypadkach wymagających monitorowania bólu. Do dokumentowania tego przydatny zatem może być Protokół monitorowania bólu. Sprawdź, jak go wypełniać.

Pozostało jeszcze 72 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Okładka dokumentacja medyczna