Czy upoważnienie może dotyczyć tylko części dokumentacji

/appFiles/site_125/images/autor/H1hJkm70uetsRqi.jpeg

Autor: Dominika Kołodziejska-Koza

Dodano:
Czy upoważnienie może dotyczyć tylko części dokumentacji

Pacjent w treści upoważnienia może zastrzec, że nie życzy sobie ujawniania dokumentacji medycznej lub jej części. W jakim zakresie dostęp do informacji przez osobę upoważnioną zależy od woli pacjenta?

Jeśli udzielasz świadczeń medycznych, masz obowiązek udostępniania dokumentacji medycznej pacjentowi, jego ustawowemu przedstawicielowi lub osobie upoważnionej przez pacjenta. Jednocześnie musisz umożliwić wgląd do dokumentacji pacjenta po śmierci osobie upoważnionej za jego życia (art. 26 ust. 2 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta).

Pozostało jeszcze 89 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła
Okładka dokumentacja medyczna