Jak wprowadzać wpisy do dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej

/appFiles/site_125/images/autor/jwY01exmsd7rU5i.jpeg

Autor: Redakcja Portalu

Dodano: 15 czerwca 2020
Jak wprowadzać wpisy do dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej

Udzielanie świadczeń zdrowotnych powinno być zorganizowane w taki sposób, aby możliwe było przestrzeganie zasad prowadzenia dokumentacji medycznej. Nie ma podstaw, z wyjątkiem nadzwyczajnych sytuacji związanych z koniecznością ratowania życia lub zdrowia, aby zwlekać z wpisami w dokumentacji medycznej. Sprawdź, jak się do tego przygotować.

Każdy wpis w dokumentacji medycznej powinien nastąpić niezwłocznie po udzieleniu pacjentowi świadczenia zdrowotnego. Jak wdrożyć w życie zasady prowadzenia dokumentacji w przypadku dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej?

Wpis do dokumentacji medycznej powinien być wprowadzony niezwłocznie po udzieleniu świadczenia lub wykonaniu procedury, a jeżeli ze względu na szczególne okoliczności nie udało się go wprowadzić do dokumentacji, to najszybciej jak tylko ustaną przyczyny, z powodu których wpisu nie można było dokonać.

Co więcej, w przypadku dokumentacji w formie elektronicznej każdy wpis musi zapewniać niezaprzeczalność i integralność danych, a tej w postaci papierowej spełniać wymóg czytelności i chronologiczności.

Czytaj też: Czym jest EDM i dokumentacja medyczna w postaci elektronicznej»

Pozostało jeszcze 84% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce

Sprawdź ofertę >>

Zyskujesz:

  • Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
  • Alert E-zdrowie
  • Porady email od eksperta
  • Gotowe wzory dokumentów
  • Udział w webinarach