Karta porady ambulatoryjnej – czego nie może w niej zabraknąć
Dokumentacja medyczna dotycząca udzielonych porad ambulatoryjnych stanowi część Historii zdrowia i choroby. Rozporządzenie w sprawie dokumentacji medycznej określa także, jakie informacje należy każdorazowo podać na temat zrealizowanych porad ambulatoryjnych. Sprawdź, jak wypełniać tę kartę.
- W historii zdrowia i choroby, w części dotyczącej udzielonych porad ambulatoryjnych w pierwszej kolejności musisz podać datę porady ambulatoryjnej, a gdy wpiszesz odpowiednią datę, możesz przystąpić do uzupełniania pozostałej części karty.
- Następnie do karty wpisujesz informacje bezpośrednio odnoszące się już do pacjenta, opisujesz zatem stan zdrowia pacjenta, który ustaliłeś na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz badania przedmiotowego pacjenta. W miejscu przeznaczonym na podanie danych z wywiadu i badania przedmiotowego opisujesz np., na jakie dolegliwości pacjent się uskarża, od kiedy one trwają, kiedy następuje ich nasilenie.
- Kolejno wpisujesz do karty informacje na temat rozpoznania choroby, problemu zdrowotnego lub urazu. Tutaj również powinieneś podać kod według Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10.
- Czytaj więcej na temat zasad wypełniania dokumentacji medycznej i formularzy w dokmed24.pl»
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach
Logowanie