Kierujesz pacjenta do zakładu opiekuńczego – jak wypełnić kartę oceny
Właściwie wypełniona karta kwalifikacji pacjenta do udzielenia świadczeń w zakładzie opiekuńczo-leczniczym jest jednym z dokumentów wymaganych podczas procedury przyjęcia do zakładu opiekuńczo-leczniczego (ZOL). Sprawdź, jakie niezbędne informacje musi zawierać ta dokumentacja, aby jej nie zakwestionowano.
- Zakłady opiekuńcze dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży oferują świadczenia gwarantowane w warunkach stacjonarnych dla pacjentów wymagających całodobowej opieki pielęgnacyjnej i rehabilitacyjnej, ale nie kwalifikujących się do hospitalizacji. Ocena pacjenta dokonywana jest przed i w trakcie pobytu w ZOL, w tym przy zmianie stanu zdrowia i na koniec każdego miesiąca.
- Przyjęcie do ZOL zależy od wyniku w skali Barthel, gdzie pacjenci z wynikiem 40 punktów lub mniej kwalifikują się do świadczeń. Pacjenci z chorobą psychiczną lub w terminalnej fazie nowotworu nie są kwalifikowani. Ważnym dokumentem w tym procesie jest Karta oceny świadczeniobiorcy, która posługuje się skalą Barthel.
- W Karcie oceny należy wpisać dane pacjenta, ocenić jego stan zdrowia według dziesięciu codziennych czynności zdefiniowanych w skali Barthel, a następnie podsumować punkty i podjąć decyzję o konieczności skierowania do ZOL. Ocena ta musi być potwierdzona datą, pieczęcią i podpisem odpowiedniego personelu medycznego.
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach
Logowanie