Polska zamierza kupić i dystrybuować szczepionkę na COVID-19

Dodano: 27 listopada 2020

Komisja Europejska podpisze umowę na dostawę szczepionek, które według firm farmaceutycznych mają 90 proc. Skuteczność – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Polska już teraz przygotowuje się do zakupu i przyjęcia tych szczepionek. Dzięki zawartym umowom, Polska otrzyma je w tym samym czasie, co inne państwa UE. Polska będzie chciała zakupić ok. 20 mln szczepionek na COVID-19. Przyjęcie szczepionki będzie dobrowolne.

Komisja Europejska prowadzi prace dotyczące zakupu szczepionek przeciwko COVID-19 od czerwca 2020 r. Rada Sterująca, w której Polska ma swojego delegata, zajmuje się negocjacjami w sprawie zakupu szczepionek przeciwko COVID-19 na podstawie porozumienia państw członkowskich UE. Negocjacje prowadzone są z producentami najbardziej obiecujących szczepionek w celu zapewnienia dostępu do ich wystarczającej ilości.

W Ministerstwie Zdrowia powołano zespół, który decyduje o kwestiach zakupu szczepionek przeciwko COVID-19 dla Polski. Dzięki umowom, Polska zapewniła sobie prawo do korzystania z szczepionek na zasadzie proporcjonalnej do wielkości populacji. Szczepionka trafi najpierw do seniorów i służby medycznych oraz mundurowych. Do Polski może ona trafić za 3-4 miesiące.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Słowa kluczowe:
koronawirusszczepionka