Problemy związane udzielaniem świadczeń zdrowotnych uchodźcom z Ukrainy – jak sobie z nimi poradzić? Bezpłatny webinar 12 kwietnia 2022 r.

Dodano: 24 marca 2022
Problemy związane udzielaniem świadczeń zdrowotnych uchodźcom z Ukrainy – jak sobie z nimi poradzić? Bezpłatny webinar 12 kwietnia 2022 r.

Portal SerwisZOZ.pl, redakcja czasopisma „Dokumentacja Medyczna w Praktyce” oraz Kancelaria F/K Legal zapraszają już 12 kwietnia 2022 r. na bezpłatny webinar pt. Problemy związane udzielaniem świadczeń zdrowotnych uchodźcom z Ukrainy – jak sobie z nimi poradzić?

Problemy związane udzielaniem świadczeń zdrowotnych uchodźcom z Ukrainy – jak sobie z nimi poradzić? Bezpłatny webinar 12 kwietnia 2022 r.

Webinar składa się z 45-minutowej prelekcji eksperta i 15-minutowej sesji odpowiedzi na pytania uczestników zadane w czasie prezentacji.

Zapisz się już dziś na webinar!

Z webinaru dowiesz się:

  • kto jest uprawniony do świadczeń zdrowotnych na mocy specustawy,
  • jakie dokumenty powinien posiadać obywatel Ukrainy objęty specustawą, który chce skorzystać ze świadczeń zdrowotnych,
  • jak zabezpieczyć się przed sytuacją, gdy uchodźca nie dysponuje dokumentami,
  • jak należy postępować z osobami, których nie obejmuje specustawa, a które znalazły się w Polsce w wyniku konfliktu zbrojnego w Ukrainie,
  • praktycznych wskazówkach dla palcówek medycznych w kwestii udzielenia świadczeń pacjentom z Ukrainy,
  • co powinny zawierać zgody na zabiegi medyczne dla obcokrajowców,
  • jak poradzić sobie z zatrudnieniem personelu medycznego spoza UE,
  • zasadach zatrudniania personelu medycznego z Ukrainy w polskich placówkach medycznych,
  • jak prawidłowo wypełnić dokumentację medyczną pacjenta obcokrajowcy,
  • jakiego rodzaju tłumaczenia formularzy czy samej dokumentacji medycznej są potrzebne,
  • jak rozliczyć świadczenia zdrowotne z NFZ udzielane uchodźcom, w tym również stany nagłe.

Prelegentki z Kancelarii F/K Legal:

Marta Byzdra-Pawlak

Practise Partner, Radca Prawny. Specjalizuje się w obszarze prawa cywilnego, w tym procesowego i medycznego, a także sprawach za zakresu prawa pracy. W Kancelarii zajmuje się obsługą prawną podmiotów leczniczych, jak również sporami sądowymi. Świadczy również pomoc prawną jako obrońca reprezentujący lekarzy przed organami dyscyplinarnymi izb lekarskich. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze organów administracji publicznej oraz prawa administracyjnego. Odbyła szereg szkoleń dotyczących skutecznego prowadzenia postępowań sądowych, jak również w zakresie prawa ochrony zdrowia. Autorka publikacji dotyczących wykonywania zawodu lekarza oraz z zakresu funkcjonowania podmiotów leczniczych. Współpracuje z Kancelarią Fortak & Karasiński Radcowie Prawni od roku 2010, w tym jako radca prawny od roku 2013.

Marta Woś

Radca prawny. Specjalizuje się w obszarze prawa medycznego. Zajmuje się głównie sprawami związanymi z obsługą podmiotów medycznych. Odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Ukończyła Podyplomowe Studia Medycznego, Praw Pacjenta i Ubezpieczeń Zdrowotnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, absolwentka prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Karolina Polowczyk

Lawyer, Aplikant Radcowski Karolina Polowczyk specjalizuje się w obszarze prawa medycznego, administracyjnego, cywilnego oraz postępowania administracyjnego. Zajmuje się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, w szczególności podmiotów leczniczych. Udziela Klientom wsparcia w zakresie kontraktowania i realizacji umów z Narodowym Funduszem Zdrowia, kontroli świadczeniodawców, rejestracji działalności leczniczej, praw pacjenta oraz zagadnień związanych z prowadzeniem dokumentacji medycznej. Jest także współautorem publikacji i artykułów skierowanych do podmiotów medycznych. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.