
Nowe terminy wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej – sprawdź, co się zmieni
Trwają prace nad zawężeniem obowiązku tworzenia elektronicznej dokumentacji medycznej do konkretnych rodzajów dokumentów medycznych oraz zmianę terminów wdrożenia EDM. Sprawdź, czego możemy się spodziewać w tym obszarze.

Outsourcing e-dokumentacji – sprawdź, czy poprawi płynność finansową
Gdy nie masz wystarczająco miejsca na przechowywanie dokumentacji medycznej, możesz powierzyć to zadanie zewnętrznemu podmiotowi. P owinno to jednak nastąpić w formie pisemnej umowy. Sprawdź, co jeszcze jest niezbędne, aby dokumentacja była odpowiednio zabezpieczona.

Tworzysz elektroniczne dokumenty medyczne – sprawdź, jakie cechy muszą spełniać
Elektroniczne dokumenty medyczne składają się z chronologicznie uporządkowanych wpisów powstających w różnym czasie. Poznaj wskazówki, jak te tworzyć.

Wdrażasz e-dokumentację – poznaj 7 działań przedwstępnych, które musisz zrealizować
Każda placówka czy gabinet lekarski, bez względu na wielkość, musi zmierzyć się w wdrożeniem systemu do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Jak skutecznie się przygotować do tego procesu, aby nowe rozwiązanie spełniało nasze oczekiwania?

Projektujesz plan wdrożenia e-dokumentacji – przez jakie etapy musisz przejść
Od 1 stycznia 2018 r. obowiązkowe jest wdrożenie e-dokumentacji. Najpierw jednak przed tobą wybór oprogramowania spośród dostępnych na rynku rozwiązań, a jeszcze wcześniej – zapewnienie finansowania dla całego przedsięwzięcia. Jak zatem określić potrzeby i możliwości twojej placówki lub gabinetu w tym zakresie?

Udostępniasz dokumentację e-mailem – co musisz zagwarantować
Pełna informatyzacja ochrony zdrowia, która ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 r., oznacza nieograniczony dostęp pacjenta do informacji na temat stanu jego zdrowia. Ich udostępnianie wiąże się z koniecznością skutecznej weryfikacji osoby, która prosi o to drogą elektroniczną. Jak to zrobić, aby nie doszło do wycieku danych wrażliwych?

Wdrożyłeś e-dokumentację - sprawdź, czy Twój program spełnia wszystkie wymogi
System informatyczny do prowadzenia dokumentacji elektronicznej musi spełnić wiele warunków określonych w przepisach. Ma to zapewnić m.in. bezpieczeństwo danych pacjentów przechowywanych w komputerach. Sprawdź, czy spełniasz wszystkie obowiązki.

3 skuteczne sposoby uwierzytelniania zwolnień elektronicznych
Mimo że lekarze już przeszło pół roku mogą wystawiać e-zwolnienia, nadal korzystają z papierowych druków. Problemem jest potwierdzanie tożsamości w systemie elektronicznym. Jak sobie z tym poradzić?

Dokumentacja medyczna w smartfonie usprawni wizyty domowe
Elektroniczna dokumentacja medyczna stwarza możliwość mobilnego dostępu do niej z dowolnego miejsca poza miejscem jej przechowywania. Technologia informatyczna do tego potrzebna – laptopy, netbooki, tablety czy smartfony – jest już dawno dostępna i używana. Jak ją stosować, aby ułatwić codzienną pracę lekarzy?

Czym powinien wyróżniać się laptop dla studenta medycyny? Przegląd funkcji
Wybór laptopa dla studenta medycyny ma kluczowe znaczenie dla organizacji pracy i efektywnej nauki. Studia medyczne są bardzo wymagające, więc urządzenie powinno sprostać potrzebom przyszłych lekarzy. Sprawdź, czym powinien wyróżniać się laptop dla studentów medycyny.