Nowe terminy wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej – sprawdź, co się zmieni
Trwają prace nad zawężeniem obowiązku tworzenia elektronicznej dokumentacji medycznej do konkretnych rodzajów dokumentów medycznych oraz zmianę terminów wdrożenia EDM. Sprawdź, czego możemy się spodziewać w tym obszarze.
Outsourcing e-dokumentacji – sprawdź, czy poprawi płynność finansową
Gdy nie masz wystarczająco miejsca na przechowywanie dokumentacji medycznej, możesz powierzyć to zadanie zewnętrznemu podmiotowi. P owinno to jednak nastąpić w formie pisemnej umowy. Sprawdź, co jeszcze jest niezbędne, aby dokumentacja była odpowiednio zabezpieczona.
Prowadzisz elektroniczną dokumentację medyczną – wykorzystuj szablony wizyt
Dobrze prowadzona dokumentacja medyczna w formie elektronicznej może być lepszym dowodem na obronę lekarza i podmiotu leczniczego w sprawie sądowej niż papierowa dokumentacja medyczna. Stosowanie szablonu wizyty porządkuje przebieg wizyty, dokładnie wyznaczając jej kolejne elementy. O czym jeszcze należy pamiętać?
Tworzysz elektroniczne dokumenty medyczne – sprawdź, jakie cechy muszą spełniać
Elektroniczne dokumenty medyczne składają się z chronologicznie uporządkowanych wpisów powstających w różnym czasie. Poznaj wskazówki, jak te tworzyć.
Wdrażasz e-dokumentację – poznaj 7 działań przedwstępnych, które musisz zrealizować
Każda placówka czy gabinet lekarski, bez względu na wielkość, musi zmierzyć się w wdrożeniem systemu do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Jak skutecznie się przygotować do tego procesu, aby nowe rozwiązanie spełniało nasze oczekiwania?
Jak efektywnie zorganizować obieg e-dokumentacji medycznej w placówce
Tworzenie kartoteki nowego pacjenta, nadanie uprawnień personelowi medycznemu, tworzenie kopii zapasowych czy udostępnianie wyników badań na CD to istotne etapy obiegu e-dokumentacji. Dowiedz się, jak właściwe zaplanować ten proces, aby uniknąć zakłóceń w pracy placówki.
Projektujesz plan wdrożenia e-dokumentacji – przez jakie etapy musisz przejść
Od 1 stycznia 2018 r. obowiązkowe jest wdrożenie e-dokumentacji. Najpierw jednak przed tobą wybór oprogramowania spośród dostępnych na rynku rozwiązań, a jeszcze wcześniej – zapewnienie finansowania dla całego przedsięwzięcia. Jak zatem określić potrzeby i możliwości twojej placówki lub gabinetu w tym zakresie?
Tablety medyczne w e-dokumentacji – zyskasz dostęp do historii choroby w różnych gabinetach
Wdrożenie sieci bezprzewodowej w gabinecie lekarskim zapewni sprawną pracę aplikacji do obsługi e-dokumentacji. Sprawdź, jak zagwarantować lekarzom i personelowi ciągły dostęp do cyfrowych danych pacjentów.
Udostępniasz dokumentację e-mailem – co musisz zagwarantować
Pełna informatyzacja ochrony zdrowia, która ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 r., oznacza nieograniczony dostęp pacjenta do informacji na temat stanu jego zdrowia. Ich udostępnianie wiąże się z koniecznością skutecznej weryfikacji osoby, która prosi o to drogą elektroniczną. Jak to zrobić, aby nie doszło do wycieku danych wrażliwych?
Wdrożyłeś e-dokumentację - sprawdź, czy Twój program spełnia wszystkie wymogi
System informatyczny do prowadzenia dokumentacji elektronicznej musi spełnić wiele warunków określonych w przepisach. Ma to zapewnić m.in. bezpieczeństwo danych pacjentów przechowywanych w komputerach. Sprawdź, czy spełniasz wszystkie obowiązki.