
Jak uzyskać certyfikat do podpisywania e-ZLA
Żebyś mógł wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, musisz założyć profil na PUE ZUS i uzyskać odpowiedni certyfikat. Sprawdź, jak to zrobić.

Jak wygląda okres przejściowy wdrażania e-skierowań
Coraz więcej podmiotów leczniczych decyduje się na wcześniejsze stopniowe dostosowywanie się do nowych realiów technologicznych, a więc kupno potrzebnego sprzętu, oprogramowania, zabezpieczenia antywirusowego, czy szkolenie personelu. Sprawdź, jak się przygotować do wdrożenia e-skierowań.

Jakich danych nie może zabraknąć na e-ZLA
Lekarz i asystent medyczny, po uzyskaniu dostępu do ZUS PUE, mogą wystawić zaświadczenie lekarskie e-ZLA. Sprawdź, jakie informacje muszą się znaleźć na dokumencie.

Od 2020 roku wszyscy lekarze będą obowiązkowo wystawiać e-recepty
Od początku tego roku e-receptę realizują wszystkie apteki w kraju, a od 2020 roku obowiązkowo będą ją wystawiać wszyscy lekarze. Poznaj szczegóły tego rozwiązania.

E-skierowania– w jaki sposób uszczelnią system kolejek
Wprowadzenie e-skierowań ma przyczynić się m.in. do eliminowania przypadków wielokrotnego zapisywania się do kolejek oczekujących w niezależnych placówkach medycznych. Sprawdź, jakich jeszcze korzyści możesz oczekiwać z usprawnienia obiegu informacji między poszczególnymi uczestnikami systemu ochrony zdrowia.

Zwolnienie lekarskie z datą wsteczną – czy lekarz może je wystawić
Zaświadczenia lekarskie o czasowej niezdolności do pracy, potocznie zwane zwolnieniami lekarskimi, określają okres, w kt ó rym dany ubezpieczony powinien powstrzymać się od świadczenia pracy. Nikt nie ma wątpliwoś ci, że mogą obejmować swoją dat ą dzień rozpoczęcia przez lekarza postępowania diagnostyczno-leczniczego. Czy lekarz może jednak wystawić zwolnienie z datą wsteczną - taką, kt ó rą pacjent wskazuje jako początek choroby?

Jakie wymogi powinny spełniać poradnie w związku z wejściem w życie e-dokumentacji
Konieczność prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) obowiązuje od 1 stycznia 2019 r . Na razie dotyczy jednak trzech dokumentów. Poznaj swoje obowiązki w tym zakresie.

E-ZLA: do jakich czynności możesz upoważnić asystenta medycznego
Dzięki wprowadzonej instytucji asystentów medycznych lekarze mogą bardziej skupić się na leczeniu pacjentów. Dowiedz się, w jaki sposób zmniejszył się zakres ich działań techniczno-formalnych.

E-zwolnienia – 17 najczęstszych pytań i odpowiedzi
Znasz już zasady wystawiania i obsługi e-zwolnień. Nie oznacza to jednak, że w codziennej praktyce nie spotkasz się z sytuacjami nietypowymi. Jakie problemy występują najczęściej i jak sobie z nimi radzić?

Jak obsługiwać Platformę Usług Elektronicznych ZUS
Zakład Ubezpieczeń Spo łecznych udostępnił placówkom medycznym i lekarzom Aplikacje Gabinetowe konieczne do przekazywania e-ZLA. Dowiedz się, jak obsługiwać to narzędzie.