Brak konieczności wskazywania odpłatności na e-recepcie – czy lekarze doczekają się ważnej zmiany
W przypadku wprowadzenia zmian, nad którymi pracuje resort zdrowia, osoba uprawniona do wystawienia recepty nie musiałaby wskazywać poziomu odpłatności leku, a jedynie zaznaczyć, czy przepisuje lek w ramach refundacji. Sprawdź, jak przebiegają prace związane z uproszczeniem wystawiania recept.
Co możesz zrobić, aby świadomie wykorzystywać podpis elektroniczny
Lekarze, pielęgniarki i inne osoby wprowadzające wpisy do dokumentacji medycznej miewają kłopoty z ich autoryzacją. Zdarza się, że wpisów dokonują z cudzego konta. Jak ważny jest podpis wygenerowany w komputerze pod dokumentem medycznym?
Opisy badań diagnostycznych niebawem tylko w postaci elektronicznej
Opisy badań diagnostycznych będą kolejnym, obowiązkowym dokumentem elektronicznym. Umożliwi to ich wymianę w SIM, usprawni obieg dokumentacji medycznej, a także ograniczy koszty przechowywania dokumentacji papierowej. Sprawdź, co zyskają na tym rozwiązaniu placówka i pacjent.
Jakie korzyści daje lekarzowi możliwość wystawiania e-recept
Lekarze doceniają zalety e-recept. Wskazują, że jedną z korzyści jest fakt, że nie muszą drukować e-recepty, istnieje możliwość przesłania pacjentowi kodu dostępu SMS-em lub e-mailem. Co jeszcze jest pozytywnym sygnałem tej zmiany?
Jak przygotować placówkę do wdrożenia e-skierowania
Dzięki e-skierowaniu pacjent będzie widział w systemie, w jaki sposób jest leczony, i zarejestruje się do specjalisty przez Internet. Z kolei NFZ i Ministerstwo Zdrowia uzyskają bieżące informacje o rzeczywistej liczbie oczekujących na świadczenia. Dowiedz się, jak już za dwa lata będą funkcjonowały e-skierowania.
Jakie nowe uprawnienia w zakresie uzupełniania dokumentacji medycznej zyska asystent medyczny
Rola asystentów medycznych ma być uporządkowana w przepisach. Resort zdrowia planuje przypisanie tym osobom kompetencji i odpowiedzialności. Sprawdź, jakie zmiany nastąpią w tym obszarze.
Będzie jednakowy dostęp do e-dokumentacji w całej Unii – poznaj zalecenia unijne
Wielu obywateli państw UE ma ograniczony dostęp cyfrowy do swojej e-dokumentacji lub nie ma go w ogóle. Sprawdź, jak wydane przez Komisję Europejską zalecenia, mogą pomóc w zmianie tej sytuacji.
Wystawianie e-recept coraz bliżej – sprawdź, jak się włączyć do systemu P1
Od początku tego roku podmioty lecznicze w całej Polsce stopniowo podłączają się do platformy e-zdrowie (P1) tak, aby lekarze mogli wystawiać e-recepty. Sprawdź, jak przebiega ten proces i dowiedz się, co powinieneś zrobić, aby w pełni korzystać z korzyści z informatyzacji.
Co Ci grozi za tworzenie i podpisanie e-dokumentacji z użyciem cudzego konta
Prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej ma wiele zalet, ale popełnienie błędu przy sporządzaniu EDM często niesie za sobą ewentualne konsekwencje dla wystawiającego. Jak do tego nie dopuścić?
Co już wiemy po pierwszym etapie pilotażu e-skierowań
Eskierowanie, tak jak e-recepta i elektroniczna dokumentacja medyczna, to jedna z kluczowych e-usług wdrażanych w ramach procesu informatyzacji ochrony zdrowia w Polsce. Jakie doświadczenia płyną z pilotażu?