e-dokumentacja

Będzie jednakowy dostęp do e-dokumentacji w całej Unii – poznaj zalecenia unijne

Wielu obywateli państw UE ma ograniczony dostęp cyfrowy do swojej e-dokumentacji lub nie ma go w ogóle. Sprawdź, jak wydane przez Komisję Europejską zalecenia, mogą pomóc w zmianie tej sytuacji.

e-recepta

Wystawianie e-recept coraz bliżej – sprawdź, jak się włączyć do systemu P1

Od początku tego roku podmioty lecznicze w całej Polsce stopniowo podłączają się do platformy e-zdrowie (P1) tak, aby lekarze mogli wystawiać e-recepty. Sprawdź, jak przebiega ten proces i dowiedz się, co powinieneś zrobić, aby w pełni korzystać z korzyści z informatyzacji.

podpis

Co Ci grozi za tworzenie i podpisanie e-dokumentacji z użyciem cudzego konta

Prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej ma wiele zalet, ale popełnienie błędu przy sporządzaniu EDM często niesie za sobą ewentualne konsekwencje dla wystawiającego. Jak do tego nie dopuścić?

e-skierowania 3

Co już wiemy po pierwszym etapie pilotażu e-skierowań

Eskierowanie, tak jak e-recepta i elektroniczna dokumentacja medyczna, to jedna z kluczowych e-usług wdrażanych w ramach procesu informatyzacji ochrony zdrowia w Polsce. Jakie doświadczenia płyną z pilotażu?

Lecznica

Czy ambulatoria muszą prowadzić historię zdrowia i choroby w formie elektronicznej

Wraz z nowym rokiem uchylono zapis o konieczności prowadzenia historii choroby (szpital) lub historii zdrowia i choroby (jednostki ambulatoryjne) w postaci elektronicznej. Sprawdź, co się zmieniło w zakresie obowiązków związanych z e-dokumentacją.

e-dokumentacja

Czy musisz wdrożyć e-dokumentację w podmiocie, który nie ma kontraktu z NFZ

Od 1 stycznia 2019 r. w polskich placówkach ochrony zdrowia działa elektroniczna dokumentacja medyczna (EDM). Czy przychodnia, która nie podpisała kontraktu z NFZ, ma obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej od 1 stycznia 2019 r.? Czy EDM obowiązuje również prywatne podmioty?

e-skierowania

E-skierowanie – pacjent będzie mógł się wpisać wyłącznie na jedną listę oczekujących

Wprowadzenie e-skierowań zmniejszy ryzyko błędnego wystawienia dokumentu i uprości rejestrację. Ta będzie możliwa bez konieczności osobistej wizyty pacjenta w placówce. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści niesie za sobą wdrożenie tego dokumentu w postaci elektronicznej.

blad

Jak uniknąć błędów przy wystawianiu e-ZLA

Panele lekarza i asystenta medycznego na PUE ZUS są dostosowane do wystawiania e-zwolnień i mają wiele praktycznych udogodnień. Sprawdź, jak szybko możesz się dostosować do wymog ó w związanych z wystawianiem e-ZLA.

e-certyfikat

Jak uzyskać certyfikat do podpisywania e-ZLA

Żebyś mógł wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, musisz założyć profil na PUE ZUS i uzyskać odpowiedni certyfikat. Sprawdź, jak to zrobić.

e-skierowania

Jak wygląda okres przejściowy wdrażania e-skierowań

Coraz więcej podmiotów leczniczych decyduje się na wcześniejsze stopniowe dostosowywanie się do nowych realiów technologicznych, a więc kupno potrzebnego sprzętu, oprogramowania, zabezpieczenia antywirusowego, czy szkolenie personelu. Sprawdź, jak się przygotować do wdrożenia e-skierowań.