
Instrukcja, jak wypełniać skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19
Potwierdzenie otrzymania przez danego pacjenta zarówno pierwszej, jak i drugiej dawki szczepienia powinno znaleźć odzwierciedlenie w Karcie Szczepień (stanowiącej dokumentację medyczną indywidualną zewnętrzną), której wypełnienie powinno nastąpić w okresie nieprzekraczającym 24 godzin od momentu przeprowadzenia odpowiednio: lekarskiego badania kwalifikacyjnego albo szczepienia. Sprawdź, jak wypełniać Kartę Szczepień.

Jakie elementy musi zawierać skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19
Skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19 wystawiasz elektronicznie przez Platformę P1. Podpisujesz je za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego, podpisu osobistego albo przy wykorzystaniu podpisu udostępnionego bezpłatnie przez ZUS. Co musi zawierać?

Zaświadczenie o wykonaniu szczepienia – co w nim wpisać
Zaświadczenie o wykonaniu szczepienia wydane w postaci elektronicznej udostępnia się w Internetowym Koncie Pacjenta osoby poddanej szczepieniu, jednak na żądanie tej osoby zaświadczenie o wykonaniu szczepienia wydaje się także w postaci papierowej. Sprawdź, czego nie może w nim zabraknąć.

Co wpisać do Karty zgonu pacjenta z COVID-19
W Karcie zgonu nie może zabraknąć wskazania istotnych okoliczności, które przyczyniły się do zgonu, ale nie były związane z chorobą ani stanem, który ją spowodował. Sprawdź, co jeszcze musisz wpisać w takim dokumencie, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19.

Karta odmowy przyjęcia do szpitala – jak ją uzupełniać
Odmowa przyjęcia do szpitala może nastąpić, np. gdy placówka nie dysponuje wolnymi miejscami dla szczególnych pacjentów z pozytywnym wynikiem COVID-19. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w Karcie odmowy przyjęcia do szpitala.

Co powinna zawierać Karta oceny geriatrycznej
W Karcie całościowej oceny geriatrycznej oceniasz m.in wygląd skóry pacjenta, wpisujesz, czy ma reakcję stresową oraz czy nosi okulary bądź aparat słuchowy. Sprawdź, co jeszcze musi się w niej znaleźć.

Co powinno zawierać skierowanie na badanie tomografii komputerowej
Skierowanie na badanie tomografii komputerowej od stycznia 2021 roku będzie wystawiane w formie elektronicznej. W zależności od tego, czego ono dotyczy, musi zawierać określone treści. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w tej dokumentacji?

Skierowanie do pracowni diagnostycznej – co powinno zawierać
Skierowanie na badanie diagnostyczne, konsultację lub leczenie to dokumentacja indywidualna zewnętrzna. Przepisy nie określają jednak jednolitego wzoru skierowania. Sprawdź, jak może wyglądać ten dokument i jak go wypełniać.

Podejrzenie choroby zawodowej – co powinno zawierać skierowanie
Rozpoznanie choroby zawodowej u pracownika lub byłego pracownika może nastąpić w okresie jego zatrudnienia w narażeniu zawodowym albo po zakończeniu pracy w takim narażeniu, pod warunkiem wystąpienia udokumentowanych objawów chorobowych w okresie ustalonym w wykazie chorób zawodowych. Jak wypełniać skierowanie na tego typu badania?

Jak uzupełniać Księgę wizyt domowych
Księga wizyt domowych, choć jej prowadzenie przez placówkę medyczną nie jest wymagane przez obowiązujące przepisy, jest dokumentacją zb iorczą, o której mowa w rozporządzeniu w sprawie dokumentacji medycznej, gdyż dotyczy ogółu pacjentów lub określonych grup pacjentów korzystających ze świadczeń zdrowotnych. Jak ją prowadzić?