Stwierdziłeś chorobę zawodową – jak ją opisać w dokumentacji medycznej
Informacje gromadzone w Karcie stwierdzenia choroby zawodowej i w zawiadomieniach o skutkach choroby zawodowej trafiają do rejestrów chorób zawodowych i ich skutków. Sprawdź, jak właściwie uzupełniać tę dokumentację.
- Karta musi być wypełniona za pomocą komputera. W rubryce „nazwa i adres nadawcy” należy podać odpowiedni organ inspekcji sanitarnej, który może być państwowym inspektorem sanitarnym na różnych szczeblach (powiatowym, granicznym, wojewódzkim), inspektorem sanitarnym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, komendantem wojskowego ośrodka medycyny prewencyjnej, lub Głównym Inspektorem Sanitarnym (w tym Wojska Polskiego).
- W dalszej części karty należy podać informacje dotyczące choroby zawodowej, w tym numer decyzji, dane o stanie pracy (czy pracownik był zatrudniony na podstawie stosunku pracy, czy zakład pracy nadal funkcjonuje), adres pracodawcy, zawód i stanowisko pracy, na którym wystąpiły czynniki szkodliwe, a także informacje o tych czynnikach i okresach narażenia.
- Jeśli przeprowadzono ocenę warunków pracy, należy wpisać zawód i miejsce pracy osoby przeprowadzającej ocenę oraz datę oceny. Należy również podać pełną nazwę, postać i stopień zaawansowania rozpoznanej choroby zawodowej, numer choroby z wykazu, jednostkę orzecznictwa, datę rozpoznania oraz datę decyzji o stwierdzeniu choroby zawodowej.
Dołącz do prenumeratorów magazynu
Dokumentacja Medyczna w Praktyce
Zyskujesz:
- ✔ Magazyn w wersji papierowej i e-wydania
- ✔ Alert E-zdrowie
- ✔ Porady email od eksperta
- ✔ Gotowe wzory dokumentów
- ✔ Udział w webinarach
Logowanie