Elektroniczny opis badań

Opisy badań diagnostycznych niebawem tylko w postaci elektronicznej

Opisy badań diagnostycznych będą kolejnym, obowiązkowym dokumentem elektronicznym. Umożliwi to ich wymianę w SIM, usprawni obieg dokumentacji medycznej, a także ograniczy koszty przechowywania dokumentacji papierowej. Sprawdź, co zyskają na tym rozwiązaniu placówka i pacjent.

e-recepty

Jakie korzyści daje lekarzowi możliwość wystawiania e-recept

Lekarze doceniają zalety e-recept. Wskazują, że jedną z korzyści jest fakt, że nie muszą drukować e-recepty, istnieje możliwość przesłania pacjentowi kodu dostępu SMS-em lub e-mailem. Co jeszcze jest pozytywnym sygnałem tej zmiany?

Wdrożenie e-skierowania

Jak przygotować placówkę do wdrożenia e-skierowania

Dzięki e-skierowaniu pacjent będzie widział w systemie, w jaki sposób jest leczony, i zarejestruje się do specjalisty przez Internet. Z kolei NFZ i Ministerstwo Zdrowia uzyskają bieżące informacje o rzeczywistej liczbie oczekujących na świadczenia. Dowiedz się, jak już za dwa lata będą funkcjonowały e-skierowania.

Asystent medyczny

Jakie nowe uprawnienia w zakresie uzupełniania dokumentacji medycznej zyska asystent medyczny

Rola asystentów medycznych ma być uporządkowana w przepisach. Resort zdrowia planuje przypisanie tym osobom kompetencji i odpowiedzialności. Sprawdź, jakie zmiany nastąpią w tym obszarze.

e-dokumentacja

Będzie jednakowy dostęp do e-dokumentacji w całej Unii – poznaj zalecenia unijne

Wielu obywateli państw UE ma ograniczony dostęp cyfrowy do swojej e-dokumentacji lub nie ma go w ogóle. Sprawdź, jak wydane przez Komisję Europejską zalecenia, mogą pomóc w zmianie tej sytuacji.

e-recepta

Wystawianie e-recept coraz bliżej – sprawdź, jak się włączyć do systemu P1

Od początku tego roku podmioty lecznicze w całej Polsce stopniowo podłączają się do platformy e-zdrowie (P1) tak, aby lekarze mogli wystawiać e-recepty. Sprawdź, jak przebiega ten proces i dowiedz się, co powinieneś zrobić, aby w pełni korzystać z korzyści z informatyzacji.

podpis

Co Ci grozi za tworzenie i podpisanie e-dokumentacji z użyciem cudzego konta

Prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej ma wiele zalet, ale popełnienie błędu przy sporządzaniu EDM często niesie za sobą ewentualne konsekwencje dla wystawiającego. Jak do tego nie dopuścić?

e-skierowania 3

Co już wiemy po pierwszym etapie pilotażu e-skierowań

Eskierowanie, tak jak e-recepta i elektroniczna dokumentacja medyczna, to jedna z kluczowych e-usług wdrażanych w ramach procesu informatyzacji ochrony zdrowia w Polsce. Jakie doświadczenia płyną z pilotażu?

Lecznica

Czy ambulatoria muszą prowadzić historię zdrowia i choroby w formie elektronicznej

Wraz z nowym rokiem uchylono zapis o konieczności prowadzenia historii choroby (szpital) lub historii zdrowia i choroby (jednostki ambulatoryjne) w postaci elektronicznej. Sprawdź, co się zmieniło w zakresie obowiązków związanych z e-dokumentacją.

e-dokumentacja

Czy musisz wdrożyć e-dokumentację w podmiocie, który nie ma kontraktu z NFZ

Od 1 stycznia 2019 r. w polskich placówkach ochrony zdrowia działa elektroniczna dokumentacja medyczna (EDM). Czy przychodnia, która nie podpisała kontraktu z NFZ, ma obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej od 1 stycznia 2019 r.? Czy EDM obowiązuje również prywatne podmioty?

Okładka dokumentacja medyczna