
Dlaczego warto skanować kody kreskowe z wyrobów medycznych
Wprowadzenie kodu kreskowego do systemu informatycznego i przypisanie go pacjentowi, u którego określony wyrób wykorzystuje się w procesie leczenia, pomaga w monitorowaniu drogich i wysokospecjalistycznych produktów w szpitalu. Poznaj zalety skanowania kodów kreskowych z wyrobów medycznych.

Polska Implementacja Krajowa HL7 CDA – dlaczego warto opracować własne szablony
Polska Implementacja Krajowa HL7 CDA jest trudnym dokumentem technicznym. Osoby, które chcą ją wdrażać, muszą mieć rozległą wiedzę na temat interoperacyjności, standardu HL7 CDA i zasad jego poprawnej implementacji. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć.

Polski System Weryfikacji Leków – wyjaśniamy, jak chroni szpitale przed fałszywymi produktami
Fałszywe leki mogą pojawić się na każdym etapie dystrybucji, stanowiąc poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów. Jak placówki medyczne mogą się ustrzec przed sfałszowanymi lekami?

Jak zweryfikować złożone oświadczenia przez pacjenta w portalu IKP, zwłaszcza gdy jest nieprzytomny
W jaki sposób można zweryfikować, czy pacjent złożył oświadczenie w portalu IKP, zwłaszcza gdy jest nieprzytomny? Taka weryfikacja może się okazać niezbędna w przypadku konieczności udzielania informacji rodzinie o pacjencie.

Wybór programu do obsługi EDM – czy placówka medyczna ma dowolność
W placówce medycznej funkcjonuje dokumentacja medyczna w postaci elektronicznej, a niektóre dokumenty stanowią EDM. Czy EDM można prowadzić w tym samym programie, w którym prowadzi się dokumentację elektroniczną w postaci elektronicznej? Czy trzeba w tym celu korzystać z aplikacji gabinet.gov.pl?

Co musisz wiedzieć o raportowaniu zdarzeń medycznych do SIM
Informacje o każdym udzielonym świadczeniu zdrowotnym w postaci komunikatu o zdarzeniu medycznym od 1 lipca 2021 r. powinny być przekazywane do centralnego systemu e-zdrowie (P1). Dane należy raportować niezwłocznie, w czasie rzeczywistym. Oto szczegóły

EDM – co pomoże w skutecznym wdrożeniu systemu informatycznego
Cyfryzacja systemu opieki zdrowotnej w Polsce trwa od kilku lat i nie jest witana tak entuzjastycznie, jak można byłoby się spodziewać, biorąc pod uwagę, jak w tym samym czasie zmieniało się podejście społeczeństwa do Internetu. Jednym z istotnych elementów tego procesu jest elektroniczna dokumentacja medyczna (EDM). Sprawdź, jak efektywnie ją wdrożyć.

Podłączenie się do Platformy P1 krok po kroku
E-recepty wystawia się przy użyciu Systemu P1, czyli Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Każdy podmiot leczniczy ma obowiązek podłączenia się do Systemu P1. Sprawdź, co musisz zrobić krok po kroku.

Poznaj kluczowe zasady digitalizacji dokumentacji medycznej
Placówki medyczne mają możliwość digitalizacji dokumentacji medycznej prowadzonej w postaci papierowej. Wynika ona ze znowelizowanych przepisów ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia. Jakich podstawowych zasad należy przestrzegać w tym procesie?

Oświadczenia pacjenta – w jakiej formie pacjent może je podpisać
Niekiedy wymagana jest zgoda pacjenta na zabieg czy udzielenie informacji o stanie zdrowia. Jak należy złożyć podpis, gdy placówka medyczna prowadzi dokumentację medyczną w formie elektronicznej?