rejestracja

Jak prowadzić e-rejestrację na szczepienia przeciwko COVID-19

Korzystanie z e-rejestracji – aplikacji dla punktów szczepień – wymaga kilku formalności i czynności technicznych w systemie. Z aplikacji może korzystać każdy tzw. otwarty punkt szczepień – to znaczy przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej, szpitale tymczasowe i inne podmioty, które zawarły z NFZ umowę o realizację Programu Szczepień. Poznaj szczegółową instrukcję.

Kody QR

Jak generować kody QR potwierdzające zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19

Dzięki postępującej cyfryzacji ochrony zdrowia pojawiła się innowacyjna metoda potwierdzenia szczepienia przeciw COVID-19. Te osoby, które zaszczepiono, mają możliwość pobrania kodu QR zawierającego informację o fakcie zaszczepienia i jego dacie. Jakie zatem czynności podczas szczepienia musi wykonać personel medyczny?

e-skierowania

E-skierowanie – jakie rodzi problemy w praktyce i jak je rozwiązywać

Od 8 stycznia 2021 r. wszyscy lekarze w Polsce wystawiają obowiązkowe e-skierowania. E-skierowanie jest już kolejną po e-recepcie usługą e-zdrowia wdrażaną do polskiego systemu opieki zdrowotnej. Sprawdź szczegóły tego rozwiązania, aby nie popełnić błędów.

e-dokumentacja

Co zmieni wprowadzenie elektronicznej postaci dokumentacji medycznej

Wdrożenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, która będzie obowiązkowa od początku 2021 roku, pozwoli skrócić czas niezbędny do jej wytworzenia, a także umożliwi rozpoczęcie prac nad zmianą sposobu raportowania informacji w taki sposób, aby jak najwięcej danych generować automatycznie w systemach teleinformatycznych. Poznaj pozostałe zalety tego rozwiązania.

e-zdrowie

E-skierowania – jak poprawiać z nich błędy i jak wpisywać pacjentów do kolejek

Od 8 stycznia 2021 r. placówki medyczne będą obowiązkowo wystawiać e-skierowania. Ma to zmniejszyć ryzyko błędnego wystawienia dokumentu i uprościć rejestrację pacjenta na wizytę u specjalisty lub badanie. Sprawdź, jakie to może rodzić problemy w praktyce i jak je rozwiązywać.

Wymiana danych medycznych

Jak od 1 lipca 2021 r. będzie wyglądać wymiana danych między podmiotami medycznymi

Najpóźniej do 1 lipca 2021 r. Centrum e-Zdrowia ma umożliwić wymianę informacji między Systemem Informacji Medycznej a Centralnym Wykazem Usługobiorców i Centralnym Wykazem Pracowników Medycznych. Będzie to kolejny etap wdrażania rozwiązań w obszarze e-zdrowia. Sprawdź, jak będzie funkcjonować to rozwiązanie.

Internetowe konto pacjenta

Jakie obowiązki mają placówki w związku z rozpowszechnieniem IKP

Na podmiocie leczniczym odbierającym oświadczenia od pacjentów ciąży obowiązek ich poinformowania o możliwości złożenia danego oświadczenia za pomocą Internetowego Konta Pacjenta i skutkach jego złożenia. Poznaj kluczowe zmiany w związku z rozpowszechnieniem się tej aplikacji.

Pacjent z Covid

Jak stosować standard organizacyjny opieki nad pacjentem zakażonym wirusem SARS-CoV-2

Określono sposób postępowania z pacjentem podejrzanym o zakażenie wirusem SARS-CoV-2, pacjentem zakażonym wirusem SARS-CoV-2, a także zasady zlecania badań diagnostycznych w kierunku wirusa SARS-CoV-2, w tym testu molekularnego RT-PCR. Sprawdź, jakie masz obowiązki w związku z wejściem w życie nowych standardów organizacyjnych.

e-podpis

Jaki podpis możesz zastosować w elektronicznej dokumentacji medycznej

Od 2021 roku ujednolicono zasady podpisywania dokumentacji medycznej prowadzonej w postaci elektronicznej. Sprawdź, do kiedy będziesz mógł stosować podpis z użyciem wewnętrznych mechanizmów systemu teleinformatycznego.

e-medycyna

Oświadczenia pacjenta – poznaj nowe funkcjonalności w Internetowym Koncie Pacjenta

Jeżeli pacjent zdecyduje się skorzystać z rozwiązań oferowanych przez Internetowe Konto Pacjenta i wypełni tam stosowne oświadczenia, to placówka medyczna nie będzie miała obowiązku odbierać i załączać do dokumentacji medycznej tych samych oświadczeń. Zapoznaj się z tymi nowymi rozwiązaniami.