Centralna e-rejestracja – co jest konieczne do sukcesu wdrożenia
Nawet kilkuprocentowa poprawa zgłaszalności na wizyty u specjalistów może uwolnić ogromne zasoby. Pomoże w tym centralna e-rejestracja do specjalistów i na badania diagnostyczne. Jej wdrożenie poprzedzi pilotaż. Sprawdź, jakie wyzwania stoją przed systemem ochrony zdrowia w związku z centralną e-rejestracją.
Co jest niezbędne, aby receptę transgraniczną wystawiać i realizować elektronicznie
Elektroniczna recepta kojarzy się z nowoczesnymi rozwiązaniami w obszarze ochrony zdrowia w Polsce. Jakie są trendy w tym zakresie i jakie istnieją możliwości związane z wystawianiem recept w wersji papierowej?
Dlaczego warto skanować kody kreskowe z wyrobów medycznych
Wprowadzenie kodu kreskowego do systemu informatycznego i przypisanie go pacjentowi, u którego określony wyrób wykorzystuje się w procesie leczenia, pomaga w monitorowaniu drogich i wysokospecjalistycznych produktów w szpitalu. Poznaj zalety skanowania kodów kreskowych z wyrobów medycznych.
Polska Implementacja Krajowa HL7 CDA – dlaczego warto opracować własne szablony
Polska Implementacja Krajowa HL7 CDA jest trudnym dokumentem technicznym. Osoby, które chcą ją wdrażać, muszą mieć rozległą wiedzę na temat interoperacyjności, standardu HL7 CDA i zasad jego poprawnej implementacji. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć.
Polski System Weryfikacji Leków – wyjaśniamy, jak chroni szpitale przed fałszywymi produktami
Fałszywe leki mogą pojawić się na każdym etapie dystrybucji, stanowiąc poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów. Jak placówki medyczne mogą się ustrzec przed sfałszowanymi lekami?
Jak zweryfikować złożone oświadczenia przez pacjenta w portalu IKP, zwłaszcza gdy jest nieprzytomny
W jaki sposób można zweryfikować, czy pacjent złożył oświadczenie w portalu IKP, zwłaszcza gdy jest nieprzytomny? Taka weryfikacja może się okazać niezbędna w przypadku konieczności udzielania informacji rodzinie o pacjencie.
Wybór programu do obsługi EDM – czy placówka medyczna ma dowolność
W placówce medycznej funkcjonuje dokumentacja medyczna w postaci elektronicznej, a niektóre dokumenty stanowią EDM. Czy EDM można prowadzić w tym samym programie, w którym prowadzi się dokumentację elektroniczną w postaci elektronicznej? Czy trzeba w tym celu korzystać z aplikacji gabinet.gov.pl?
Co musisz wiedzieć o raportowaniu zdarzeń medycznych do SIM
Informacje o każdym udzielonym świadczeniu zdrowotnym w postaci komunikatu o zdarzeniu medycznym od 1 lipca 2021 r. powinny być przekazywane do centralnego systemu e-zdrowie (P1). Dane należy raportować niezwłocznie, w czasie rzeczywistym. Oto szczegóły
EDM – co pomoże w skutecznym wdrożeniu systemu informatycznego
Cyfryzacja systemu opieki zdrowotnej w Polsce trwa od kilku lat i nie jest witana tak entuzjastycznie, jak można byłoby się spodziewać, biorąc pod uwagę, jak w tym samym czasie zmieniało się podejście społeczeństwa do Internetu. Jednym z istotnych elementów tego procesu jest elektroniczna dokumentacja medyczna (EDM). Sprawdź, jak efektywnie ją wdrożyć.
Podłączenie się do Platformy P1 krok po kroku
E-recepty wystawia się przy użyciu Systemu P1, czyli Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Każdy podmiot leczniczy ma obowiązek podłączenia się do Systemu P1. Sprawdź, co musisz zrobić krok po kroku.