
W jaki sposób technologie wspierają poprawę jakości usług medycznych
Rosnące potrzeby pacjentów napędzają rozwój tych rozwiązań, zarówno w aspektach o charakterze stricte medycznym, jak i w sferze zarządzania oraz logistyki w ochronie zdrowia. Sprawdź, jak technologie w ochronie zdrowia wspierają poprawę jakości usług medycznych i czas reakcji na potrzeby pacjenta.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w placówce medycznej – przegląd możliwości
Zastosowanie sztucznej inteligencji jest niezbędne w każdej placówce medycznej. Pomaga m.in. efektywnie zarządzać zasobami pozamedycznymi, procedurami szpitalnymi z wykorzystaniem konkretnych zasobów AI. Warto też stosować systemy transkrypcji w codziennej pracy medyków. Sprawdź, w czym wesprą cię takie nowoczesne rozwiązania.

Rejestr ciąż od 1 października – jakie dane będą raportować placówki medyczne
Rejestr ciąż rodzi ogromne kontrowersje społeczne. Co jeszcze zmienia nowelizacja rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu danych zdarzenia medycznego przetwarzanego w systemie informacji oraz sposobu i terminów przekazywania tych danych do Systemu Informacji Medycznej?

Czy psychoterapeuta musi raportować zdarzenia medyczne do P1
Czy psychoterapeuci, którzy wykonują swoje czynności w prywatnym gabinecie, powinni raportować sesje jako zdarzenia medyczne do Systemu P1?

Jak przeprowadzić digitalizację dokumentacji medycznej w zgodzie z przepisami
Digitalizacja opisana w prawie medycznym to zmiana postaci dokumentacji medycznej prowadzonej i przechowywanej w formie papierowej na elektroniczną. Podmioty wykonujące działalność leczniczą (PWDL) powinny wiedzieć, czy, po co i jak ją wykonać.

Zdarzenie medyczne i wymiana elektronicznej dokumentacji medycznej – podsumowanie po roku obowiązywania przepisów
Od 1 lipca 2021 r. placówki medyczne zobowiązano do umożliwienia wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej za pośrednictwem repozytoriów EDM i raportowania danych o zdarzeniach medycznych, w tym udzielonych świadczeniach zdrowotnych, wykonanych procedurach oraz rozpoznanych jednostkach chorobowych. Jak po roku obowiązywania przepisów wygląda w praktyce wdrożenie wymiany EDM i raportowania ZM?

Centralna e-rejestracja do specjalistów – niebawem pilotaż w placówkach medycznych
Placówki medyczne pilotażowo obsłużą centralną rejestrację, dzięki której pacjenci zapiszą się na wybrane świadczenia specjalistyczne. Jeśli termin nie będzie dostępny, pacjenci trafią na centralną listę oczekujących. Sprawdź, jak przebiegnie pilotaż tego rozwiązania z obszaru e-zdrowia.

Ictal® – pierwszy na świecie robot, który diagnozuje padaczkę
W Polsce powstał pierwszy na świecie robot, który w innowacyjny sposób diagnozuje i wskazuje epileptologom metody leczenia padaczki, przyczyniając się do postępów w terapii nawet w najtrudniejszych przypadkach tej choroby.

Centralna e-rejestracja – co jest konieczne do sukcesu wdrożenia
Nawet kilkuprocentowa poprawa zgłaszalności na wizyty u specjalistów może uwolnić ogromne zasoby. Pomoże w tym centralna e-rejestracja do specjalistów i na badania diagnostyczne. Jej wdrożenie poprzedzi pilotaż. Sprawdź, jakie wyzwania stoją przed systemem ochrony zdrowia w związku z centralną e-rejestracją.

Co jest niezbędne, aby receptę transgraniczną wystawiać i realizować elektronicznie
Elektroniczna recepta kojarzy się z nowoczesnymi rozwiązaniami w obszarze ochrony zdrowia w Polsce. Jakie są trendy w tym zakresie i jakie istnieją możliwości związane z wystawianiem recept w wersji papierowej?