
Co powinien zawierać Protokół monitorowania bólu
Leczenie bólu jest jednym z najistotniejszych zagadnień w opiece zdrowotnej. W rozporządzeniu ministra zdrowia z 6 lutego 2023 r. w sprawie standardu organizacyjnego leczenia bólu w warunkach ambulatoryjnych określono szczegółowe zasady postępowania w przypadku bólu przewlekłego i stanowiącego istotny problem kliniczny.

Co powinna zawierać Karta oceny ryzyka zakażenia szpitalnego
Właściwie prowadzona Karta oceny ryzyka zakażenia szpitalnego usprawni funkcjonowanie systemu zapobiegania i zwalczania zakażeń szpitalnych, za który odpowiada każdy kierownik szpitala. Dowiedz się, czego nie może zabraknąć w takiej karcie.

Karta zlecenia transportu lotniczego – co powinna zawierać
Karta zlecenia transportu lotniczego to kluczowy dokument w dokumentacji medycznej. Dowiedz się, jak poprawnie wypełnić kartę, oznaczyć podmiot zlecający transport i wpisać dane pacjenta zgodnie z przepisami. Przeczytaj, aby uniknąć błędów!

Karta zlecenia wylotu lotniczego zespołu ratownictwa medycznego – co powinna zawierać
Wypełnianie karty zlecenia wylotu zespołu ratownictwa medycznego to odpowiedzialne zadanie, które wymaga precyzji i uwagi. Dowiedz się więcej o najlepszych praktykach, aby mieć pewność, że każdy szczegół jest na swoim miejscu.

Co musi się znaleźć w Wyniku badania diagnostycznego wraz z opisem
Wyniki badań diagnostycznych muszą być prowadzone jako dokumentacja elektroniczna. Pamiętaj, aby je dołączyć do Historii choroby i innych dokumentów medycznych, takich jak Karta informacyjna z leczenia szpitalnego czy Karta przebiegu ciąży. Sprawdź, czego nie może w nich zabraknąć.

Co powinna zawierać karta noworodka
Karta noworodka – zgodnie z rozporządzeniem w sprawie dokumentacji medycznej – stanowi dokumentację indywidualną wewnętrzną. Rozporządzenie wskazuje, jakie informacje powinny się znaleźć w karcie, lecz nie określa jej jednolitego wzoru. Sprawdź, czego nie może w niej zabraknąć i skorzystaj z zaproponowanego wzoru.

Co powinna zawierać Karta wizyty fizjoterapeutycznej
Fizjoterapeuci prowadzący indywidualną praktykę lub wykonujący zawód w zakładzie rehabilitacji leczniczej muszą prowadzić Karty indywidualnej opieki fizjoterapeutycznej. Jest to wymaganie wynikające z rozporządzenia o dokumentacji medycznej, które weszło w życie 15 kwietnia 2020 r. Sprawdź, czego nie może w niej zabraknąć.

Historia choroby – jakie elementy musi zawierać
Jednym z elementów dokumentacji medycznej jest historia choroby, która dotyczy konkretnego pacjenta. Historia choroby powinna zawierać informacje o przyjęciu pacjenta do szpitala, przebiegu hospitalizacji oraz wypisaniu pacjenta ze szpitala. Sprawdź, jakie jeszcze dokumenty muszą się w niej znaleźć.

Karta indywidualnej opieki pielęgniarskiej – co powinna zawierać
Rozporządzenie w sprawie dokumentacji medycznej stanowi, że Karta indywidualnej opieki pielęgniarskiej jest dokumentacją indywidualną wewnętrzną, a więc prowadzoną na potrzeby podmiotu leczniczego. Wpis w dokumentacji wprowadza się niezwłocznie po udzieleniu świadczenia zdrowotnego, z zapewnieniem niezaprzeczalności i integralności danych, a w dokumentacji w postaci papierowej w sposób czytelny i w porządku chronologicznym. Co jeszcze jest konieczne?

Karta indywidualnej opieki prowadzonej przez położną – co powinna zawierać
Położna udzielająca świadczeń zdrowotnych w ramach praktyki zawodowej prowadzi dokumentację indywidualną wewnętrzną. Zalicza się do niej m.in. kartę indywidualnej opieki prowadzonej przez położną. Sprawdź, co powinna zawierać.