Karta dokumentacji medycznej

Karta segregacji medycznej – co powinna zawierać

Karta segregacji medycznej jest stosowana przez personel medyczny w sytuacjach nagłych, takich jak wypadki masowe czy katastrofy, aby szybko ocenić i sklasyfikować stan pacjentów oraz ustalić priorytet ich leczenia. Sprawdź, czego nie może w niej zabraknąć.

Pomoc ratunkowa

Karta medycznych czynności ratunkowych – jakie informacje powinna zawierać

Karta medycznych czynności ratunkowych to kluczowy dokument w sytuacjach nagłych, zawierający informacje o pacjencie, podmiocie leczniczym, stanie zdrowia, działaniach ratunkowych oraz szczegółach realizacji zlecenia. Dowiedz się, co powinno się w niej znaleźć!

Zaświadcznie badania kwalifikacyjnego

Badanie kwalifikacyjne: co wpisać do zaświadczenia lekarskiego

Wypełnianie zaświadczeń o przeprowadzonych lekarskich badaniach kwalifikacyjnych do szczepień ochronnych jest nie tylko formalnością, lecz także kluczowym elementem procesu dbania o zdrowie publiczne. Przedstawiamy instrukcję wypełniania takiego dokumentu, która ma na celu ułatwienie pracy lekarzom i zapewnienie, że wszystkie niezbędne informacje będą rzetelnie odnotowane.

odleżyny

Leczenie odleżyn i zapobieganie im. Jak wypełniać pielęgniarską skalę oceny ryzyka powstania odleżyn

Klasyfikacja odleżyn jest kluczowa w diagnozowaniu i leczeniu pacjent ów z ograniczoną mobilnością. Za pomocą takich skal jak Norton, Braden czy Waterlow, personel medyczny ocenia stopie ń zaawansowania tych groźnych zmian sk órnych, co umożliwia wdrożenie odpowiednich metod leczenia i profilaktyki. Sprawdź!

książeczka zdrowia dziecka

Terminarz wizyt profilaktycznych – jak wypełniać

Książeczka zdrowia dziecka obejmuje dane dziecka, rodziców, informacje prenatalne, o porodzie, wizytach patronażowych i profilaktycznych, stanie zdrowia jamy ustnej, przebytych chorobach, szczepieniach, konsultacjach specjalistycznych, hospitalizacjach, uczuleniach itp. Oto praktyczne wskazówki, co w niej wpisać.

Skala ADL

Skala ADL – czego nie może zabraknąć w tym dokumencie

Skala ADL, zwana także skalą Lawtona, jest jedną z najpopularniejszych metod służących ocenie sprawności osób w podeszłym wieku, a jednocześnie – bardzo prosta w zastosowaniu. Sprawdź, jak ją stosować i jak uzupełniać dokumentację.

Karta medyczna

Jakie informacje należy podać w Karcie uodpornienia

Kartę uodpornienia zakłada się dla konkretnego pacjenta. Sprawdź, jak należy ją uzupełniać i czego nie może zabraknąć w tym dokumencie.

Karta zlecenia operacji

Karta zlecenia operacji – jak ją wypełnić

W Karcie zlecenia operacji wpisujesz m.in. rodzaj operacji. Możesz również wskazać, jaki jest cel i wynik zleconej operacji. Sprawdź, co jeszcze powinieneś wpisać w tej dokumentacji medycznej.

Karta gorączkowa

Jak poprawnie wypełniać kartę gorączkową pacjenta

Karta gorączkowa jest dokumentem, który dołącza się do historii choroby pacjenta. Stanowi tzw. dokumentację indywidualną wewnętrzną. Podaje się w niej informacje dotyczące stanu ogólnego pacjenta i jak każdy dokument medyczny, powinieneś ją prowadzić systematycznie, dokładnie, czytelnie. Karta ma wiernie odzwierciedlać wyniki przeprowadzonych pomiarów. Czego nie może w niej zabraknąć?

asystent

Asystenci medyczni w podmiocie leczniczym

Asystenci medyczni odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu placówek medycznych, wspierając lekarzy i personel medyczny. Dowiedz się, jakie obowiązki pełnią i jakie korzyści przynoszą. Poznaj szczegóły teraz!