Jak prowadzić Księgę gabinetu zabiegowego

Jak prowadzić Księgę gabinetu zabiegowego

Przepisy rozporządzenia w sprawie dokumentacji medycznej określają, jakie informacje musi zawierać Księga zabiegów. W każdym przypadku są one tożsame, co oznacza, że bez względu na to, czy księgę prowadzi szpital czy przychodnia, zakres wymaganych informacji jest zawsze taki sam. Dowiedz się, o jakie informacje chodzi.

Jak założyć profil PUE ZUS

Jak założyć profil PUE ZUS, aby wystawiać e-ZLA i upoważnić do tego asystentów medycznych

Jeśli masz profil informacyjny na platformie ZUS PUE, możesz upoważnić asystenta do wystawiania e-ZLA. Sprawdź, jak krok po kroku przejść tę procedurę.

  Jakie informacje masz obowiązek zawrzeć w księdze raportów lekarskich

Jakie informacje masz obowiązek zawrzeć w księdze raportów lekarskich

Księga raportów lekarskich jest jednym z elementów dokumentacji wewnętrznej zbiorczej, którą w określonych okolicznościach musisz prowadzić. Sprawdź, czego nie może w niej zabraknąć.

  W jakim języku prowadzić dokumentację medyczną obcokrajowca

W jakim języku prowadzić dokumentację medyczną obcokrajowca

Z pacjentem-obcokrajowcem możesz się komunikować w języku obcym, i co za tym idzie, może on podpisać niektóre dokumenty, np. zgodę na zabieg, w języku obcym. Ale czy dozwolone jest prowadzenie dokumentacji medycznej w innym języku niż język polski?

4 najczęstsze błędy w dokumentacji medycznej

4 najczęstsze błędy w dokumentacji medycznej, które mogą skutkować wysoką karą

Nieprawidłowe prowadzenie dokumentacji medycznej jest naruszeniem zbiorowych praw pacjentów, za co Rzecznik Praw Pacjenta może nakładać wysokie kary – nawet do 500 tys. zł. Sprawdź, do jakich błędów dochodzi najczęściej i jak ich unikać.

Czy warto prowadzić odrębną dokumentację medyczną zbiorczą

Czy warto prowadzić odrębną dokumentację medyczną zbiorczą dla pacjentów komercyjnych

Dokumentacja zbiorcza musi zawierać w sobie pełną informację o wszystkich zdarzeniach, według kolejności ich występowania. Zastanawiasz się jednak, czy możesz ją rozdzielić, gdy prowadzisz działalność komercyjną i w ramach umowy z NFZ. Sprawdź, jakie miałoby to konsekwencje?

wystawienie zaocznej recepty

Jak właściwie dokumentować wystawienie zaocznej recepty

Już trzy lata temu wprowadzono możliwość wystawiania przez lekarzy tzw. recepty zaocznej, bez wcześniejszego zbadania pacjenta. Pod jakimi warunkami możesz ją wystawić? Jak prawidłowo odzwierciedlić wydanie takiej recepty w dokumentacji medycznej pacjenta?

księga zabiegów leczniczych

Jak wypełniać księgę zabiegów leczniczych

Księga zabiegów leczniczych oprócz wpisu dotyczącego rodzaju wykonanego zabiegu musi jeszcze zawierać dodatkowe informacje. Dowiedz się, czego nie może w niej zabraknąć.

  Jakich danych nie może zabraknąć w księdze głównej przychodni

Jakich danych nie może zabraknąć w księdze głównej przychodni

W księdze głównej przychodni oznaczasz osobę udzielającą świadczenia zdrowotnego i rodzaj świadczenia, który udzielono pacjentowi . Co jeszcze musi się znaleźć w tej dokumentacji medycznej, abyś miał pewność, że jest prawidłowo prowadzona?

Numeracja stron dokumentacji medycznej

Numeracja stron dokumentacji medycznej – jak powinieneś to robić prawidłowo

Mimo nagłośnienia wniosków kontroli NIK dotyczących dokumentacji medycznej ogłoszonych w 2016 roku, placówki nadal nie numerują dokumentacji albo numerują ją niewłaściwie (podwójna numeracja, brak numeracji niektórych kart). Dlaczego powinieneś się tego wystrzegać?

Okładka dokumentacja medyczna