Dokumentacja medyczna

Karta zgłoszenia choroby wenerycznej – jak wypełnić

Zgłoszenia zakażenia i choroby zakaźnej dokonuje się na specjalnym formularzu do sanepidu. Obecnie mogą mieć one postać elektroniczną i papierową. Sprawdź, jak wypełniać Kartę zgłoszenia choroby wenerycznej.

Produkty medyczne

Co trzeba uzupełnić w nowym Zleceniu na zaopatrzenie w wyroby medyczne

Od 1 stycznia 2023 r. obowiązuje nowy wzór zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Dokument uprawnia pacjenta do otrzymania określonych produktów medycznych. Sprawdź, jak go wypełniać.

Operacja

Standardowa Procedura Operacyjna w placówce medycznej – jak ją opracować

W placówkach medycznych wdraża się Standardowe Procedury Operacyjne (SOP). Usprawniają one działanie, pomagają lepiej zarządzać sytuacjami kryzysowymi, zapewniają bezpieczeństwo, a zatem prowadzenie działalności bez SOP jest w dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwe.

Ból

Jak uzupełniać Kartę oceny natężenia bólu

Od 24 lutego br. obowiązuje nowe rozporządzenie w zakresie standardu o rganizacyjnego leczenia bólu w warunkach ambulatoryjnych, zgodnie z którym ocenia się ból. Sprawdź, jak wypełniać Kartę oceny natężenia bólu.

Senior w domu opieki

Karta oceny stanu pacjenta – co powinna zawierać

W zakładach opiekuńczych realizuje się świadczenia dla osób dorosłych lub dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia. Sprawdź, jak wypełniać Kartę oceny stanu pacjenta.

pielęgniarka

Skierowanie na realizację zleceń pozostających w zakresie zadań pielęgniarki POZ, położnej POZ, pielęgniarki szkolnej – jak wypełnić

Lekarz POZ wydaje skierowania na realizację zleceń pozostających w zakresie kompetencji pielęgniarki POZ, położnej POZ lub pielęgniarki lub higienistki szkolnej. Co powinno zawierać skierowanie na realizację zleceń pozostających w zakresie zadań pielęgniarki POZ, położnej POZ, pielęgniarki szkolnej?

łuszczyca

Co musi się znaleźć we wniosku o kwalifikację do leczenia w programie Leczenie Umiarkowanej i Ciężkiej Postaci Łuszczycy Plackowatej

Współpraca z zespołem koordynacyjnym i przekazywanie zespołowi koordynacyjnemu wymaganych dokumentów są jednym z zadań placówki medycznej realizującej program lekowy. Sprawdź, jakie ma obowiązki w przypadku kwalifikacji do leczenia w programie Leczenie Umiarkowanej i Ciężkiej Postaci Łuszczycy Plackowatej.

Leki

Karta włączenia świadczeniobiorcy do programu lekowego – co powinna zawierać

Realizując program lekowy, należy wypełniać Kartę włączenia świadczeniobiorcy do programu lekowego. Jej wzór określa jeden z załączników zarządzenia prezesa NFZ. Sprawdź, jak wypełniać ten dokument.

Choroba zakaźna

Czego nie może zabraknąć w formularzu zgłoszenia zakażenia lub choroby zakaźnej

Wypełnianie formularza ZLK-1 służącego do zgłoszenia zakażeń i chorób zakaźnych rozpocznij od podania nazwy i adresu komórki organizacyjnej zakładu leczniczego lub praktyki lekarskiej. W przypadku dokumentu papierowego możesz nanieść te dane w formie pieczątki albo nadruku. Co jeszcze musi się w nim znaleźć?

Lekarz

Karta żywienia pozajelitowego dorosłych – co powinna zawierać

Świadczenia związane z żywieniem dojelitowym lub żywieniem pozajelitowym powinny być realizowane przez świadczeniodawcę zgodnie z aktualnymi zasadami określonymi w „Standardach żywienia pozajelitowego i żywienia dojelitowego” Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego. Dowiedz się, jak wypełniać kartę żywienia pozajelitowego dorosłych.