Jak wypełniać receptę transgraniczną
Recepta transgraniczna jest dokumentem, który daje prawo pacjentowi do otrzymania leku na terenie Unii Europejskiej w innym państwie członkowskim niż państwo jej wystawienia. Sprawdź, jak wystawić taką receptę.
Informacja z poradni specjalistycznej dla kierującego lekarza POZ – co powinna zawierać
Informacja dla lekarza kierującego świadczeniobiorcę do poradni lub leczenia powinna dotyczyć rozpoznania, sposobu leczenia, rokowania, ordynowanych produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych, okresu ich stosowania, sposobu dawkowania oraz wyznaczonych wizyt kontrolnych. Sprawdź, czego jeszcze nie może w niej zabraknąć
Jakie informacje wpisać w skierowaniu na konsultację i wyniku konsultacji
Porada konsultacyjna to wydanie przez specjalistę opinii o stanie zdrowia pacjenta oraz wskazanie dalszego toku leczenia na podstawie wykonanych badań diagnostycznych. W tym przypadku skierowanie wystawia się jednorazowo i jeśli wystarczy jednorazowa konsultacja, specjalista odsyła pacjenta z powrotem do lekarza POZ z wynikiem konsultacji, który będzie kontynuował leczenie. Sprawdź, jak uzupełniać tę dokumentację.
Co warto wiedzieć, wypełniając zlecenie na badanie grupy krwi
Próbkę krwi pobiera się na podstawie wypełnionego i podpisanego przez lekarza zlecenia na badanie grupy krwi, którego wzór określa załącznik do rozporządzenia w sprawie leczenia krwią. Sprawdź, jak wypełniać zlecenie na badanie grupy krwi.
W jaki sposób prowadzić książkę prób zgodności
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie leczenia krwią próbę zgodności wykonuje się z próbki krwi biorcy krwi, pobranej wyłącznie do badań immunohematologicznych. Jako krew dawcy służy próbka zawarta w segmencie drenu połączonego z pojemnikiem z KKCz, KPK lub KG. Sprawdź, jak prowadzić książkę prób zgodności.
Jakie informacje musi zawierać Karta badania profilaktycznego
O cena zagrożeń dla zdrowia pracownika lub stwierdzenie ich braku, wywiad lekarski i badania to przykładowe informacje, które muszą się znaleźć w Karcie badania profilaktycznego. Sprawdź, czego nie może w niej zabraknąć.
Karta urodzenia – co wpisać w nowym wzorze
Od 5 października br. wzór karty urodzenia określono w nowym rozporządzeniu w sprawie wzorów karty urodzenia i karty martwego urodzenia. Tak samo jednak, jak na gruncie poprzednich regulacji, wydany wzór karty traci moc 1 stycznia 2023 r. Sprawdź, co należy wpisać w karcie.
Skierowanie do objęcia pielęgniarską opieką długoterminową domową – co powinno zawierać
Główne dolegliwości, z którymi boryka się pacjent, informacja na temat stanu układu oddechowego pacjenta i układu krążenia to dane, które muszą się znaleźć w skierowaniu do objęcia pielęgniarską opieką długoterminową domową. Sprawdź, czego jeszcze nie może zabraknąć w tej dokumentacji.
Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne – co w nim wpisać
W skierowaniu na zabiegi fizjoterapeutyczne musi znaleźć się informacja o chorobach przebytych przez pacjenta i chorobach współistniejących. Sprawdź, na jakie elementy jeszcze zwrócić uwagę, wystawiając skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne.
Jak wypełniać pielęgniarską skalę oceny zmęczenia
Zmęczenie jest podstawowym objawem, który towarzyszy każdemu człowiekowi i sygnalizuje, że organizm potrzebuje odpoczynku. Sprawdź, według jakich skal ocenia się zmęczenie i jak wypełniać odpowiednie dokumenty.