Nr 9 (16) Wrzesień 2017 r.

Dodano: 17 sierpnia 2017
Nr 9 (16) Wrzesień 2017 r.

W dokumentacji medycznej warto odnotowywać pewne kwestie, które mogą stać się niezwykle istotne w razie sporu prawnego. Niektóre wpisy znacząco podnoszą wiarygodność dokumentacji medycznej. Z artykułu pt. „4 wpisy w dokumentacji medycznej, które potwierdzą, że fachowo informujesz pacjenta” (s. 3) dowiesz się, o jakie adnotacje chodzi.

Brak w dokumentacji medycznej potwierdzenia udzielonych świadczeń lub porad zajmuje trzecie miejsce na liście typowych nieprawidłowości stwierdzanych przez NFZ podczas kontroli. Tak wynika z najnowszej kontroli realizacji umów przeprowadzonych w I kwartale 2017 roku. W artykule pt. „8 najczęstszych błędów w dokumentacji medycznej – sprawdź, co zakwestionował NFZ w I kwartale 2017 roku” (s. 15) podpowiadamy, jakie działania podjąć, aby nie dopuścić do tych zaniechań.

Ilość, objętość i czas przechowywania danych osobowych w placówkach medycznych jest tak duża, że często konieczna bywa zewnętrzna obsługa i pomoc firm informatycznych. Jak zatem zagwarantować skuteczną ochronę powierzonym danym osobowym w świetle nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, które wejdzie w życie w 2018 roku? Dowiesz się tego z artykułu pt. „Przetwarzanie danych medycznych - co od maja 2018 r. zmieni rozporządzenie unijne” (s. 19).

Pozostało jeszcze 50 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Okładka dokumentacja medyczna