Teleporada

Jak dokumentować płatności online za wideokonsultacje medyczne

W momencie pojawienia się obowiązku rejestrowania transakcji na kasie fiskalnej rejestracji podlegają także transakcje internetowe. Pojawia się zatem wątpliwość, w jaki sposób dostarczyć pacjentowi paragon. Poznaj możliwe sposoby rozwiązania dokumentowania płatności online za teleporady.

Rodzaje dokumentacji

Jak rozróżniać dokumentację medyczną i jak ją łączyć z wersją papierową

W związku z wprowadzeniem elektronicznej postaci dokumentacji medycznej jako podstawowej pojawia się problem związany z tym, jak ją rozróżnić od elektronicznej dokumentacji medycznej, a także jak łączyć ze sobą dokumentację w formie papierowej i elektronicznej. Poznaj możliwe rozwiązania.

Wpisy w e-dokumentacji

Jak wprowadzać wpisy do dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej

Udzielanie świadczeń zdrowotnych powinno być zorganizowane w taki sposób, aby możliwe było przestrzeganie zasad prowadzenia dokumentacji medycznej. Nie ma podstaw, z wyjątkiem nadzwyczajnych sytuacji związanych z koniecznością ratowania życia lub zdrowia, aby zwlekać z wpisami w dokumentacji medycznej. Sprawdź, jak się do tego przygotować.

Leczenie szpitalne

Jak wprowadzać wpisy do okołooperacyjnej karty kontrolnej

Okołooperacyjna karta kontrolna obrazuje poszczególne etapy zabiegu operacyjnego. Sprawdź, jak ją prowadzić zgodnie z nowymi przepisami rozporządzenia o dokumentacji medycznej.

Wdrożenie e-dokumentacji

Jakie ułatwienia wprowadza nowe rozporządzenie o dokumentacji medycznej

Prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej pozwala usprawnić proces jej prowadzenia i wyeliminować niektóre błędy spowodowane czynnikiem ludzkim czy skrócić czas niezbędny do wytworzenia dokumentu. Sprawdź, co jeszcze zyskasz dzięki tej formie dokumentacji.

Pacjent w szpitalu

Karta informacyjna z leczenia szpitalnego – co powinna zawierać

Jednym z dokumentów, które dołącza się do historii choroby prowadzonej w lecznictwie szpitalnym, jest karta informacyjna z leczenia szpitalnego. Sprawdź, co – zgodnie z nowymi przepisami – powinna zawierać.

e-konto pacjenta

Oświadczenia w Internetowym Koncie Pacjenta – co się zmienia

Zapisane w Internetowym Koncie Pacjenta oświadczenia będą obowiązywać przed każdym podmiotem udzielającym świadczeń na rzecz pacjenta i w zakresie pełnej dokumentacji. Sprawdź, co to oznacza dla placówki medycznej.

Bezpieczny e-podpis

Poznaj nowe sposoby podpisywania dokumentacji medycznej

Dotychczas inaczej podpisywano elektroniczną dokumentację medyczną i dokumentację prowadzoną w postaci elektronicznej. Nowe przepisy ujednoliciły te zasady. Sprawdź, jak to będzie się teraz odbywać.

Recepta

Szczególne rodzaje dokumentacji – co przewiduje nowe rozporządzenie

Lekarz wystawiający recepty w postaci papierowej dla siebie (pro auctore) albo dla rodziny (pro familae) ma obowiązek prowadzić dokumentację zbiorczą w formie wykazu. W postaci papierowej pozostaje również książeczka zdrowia dziecka. Oto szczegóły.

Karta choroby

Z jakich elementów powinna się składać szpitalna historia choroby

Podmiot leczniczy prowadzący szpital sporządza i prowadzi dokumentację indywidualną wewnętrzną w formie historii choroby. Sprawdź, jak jej zawartość reguluje nowe rozporządzenie z 6 kwietnia 2020 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.