Nr 4 (53) Kwiecień 2020

Nr 4 (53) Kwiecień 2020

Od 1 lipca 2020 r. placówki medyczne będą prowadzić dokumentację medyczną w postaci elektronicznej, lecz np. gdy dojdzie do awarii sprzętu komputerowego czy awarii systemu teleinformatycznego do prowadzenia e-dokumentacji, będziesz mógł prowadzić ją w formie papierowej. W artykule pt. „Dokumentacja medyczna – od kiedy wyłącznie postać elektroniczna” (s. 4) opisujemy, jakich jeszcze sytuacji to dotyczy.

Dzięki tabletowi z warstwą biometryczną pacjent może złożyć podpis odręcznie na ekranie urządzenia, tak samo jak dotychczas na papierze, ale zapisuje się on w ustalonym miejscu w systemie gabinetowym. Czy jednak możesz takie rozwiązanie stosować w elektronicznej dokumentacji medycznej? Twoje wątpliwości rozwiejemy w artykule pt. „Czy pacjent może potwierdzić wykonany zabieg fizjoterapii, składając podpis na tablecie” (s. 7).

Zgłoszenie dotyczące podejrzenia/rozpoznania zakażenia lub choroby zakaźnej, które stwierdzono na granicy, przekazujesz państwowemu granicznemu inspektorowi sanitarnemu albo państwowemu powiatowemu inspektorowi sanitarnemu właściwemu dla tego przejścia. Podajesz, czy zgłoszenie dotyczy podejrzenia czy rozpoznania zakażenia lub choroby zakaźnej. O szczegółach dotyczących informacji, które musisz jeszcze wpisać we wzorze obowiązującym od końca 2019 roku, piszemy w artykule pt. „Jak wypełniać nowy formularz podejrzenia lub rozpoznania choroby zakaźnej” (s. 10)

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Dołącz do prenumeratorów magazynu

"Dokumentacja Medyczna w Praktyce"

Sprawdź ofertę »
Zyskujesz:
  • fachowe rozwiązanie Twojego problemu
  • alerty prawne na Twój e-mail
  • gotowe wzory dokumentów
Okładka dokumentacja medyczna